Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Нове керівництво ДАІ України: поліція не забиратиме права у водіїв

 • Джерело: strana.in.ua.  → Ключові теги: ДАІ, авто, водійські права

  Перший заступник тимчасово виконуючого обов’язки начальника Департаменту ДАІ України Владислав Кpіклій розповів про зміни, які варто чекати в системі ДАІ вже найближчим часом.

  7990_30083.jpg (34.76 Kb)


  У структурі ДАІ 29-річний Владислав Кpіклій – людина нова. Він має економічну освіту і раніше працював радником міністра МВС з питань впровадження інформаційних технологій. Як тільки його призначили першим заступником глави Департаменту, радник міністра МВС Антон Гepaщeнкo тут же заявив,: “Владислав – це майбутнє сучасної дорожньої поліції, яку він незабаром очолить.” Залишилося лише увійти до курсу справ. Опісля півтора місяці після призначення на високий пост ми поговорили з В’ячеславом, щоб довідатися, як же змінитися Державтоінспекція вже найближчим часом.

  Ви пропрацювали півтора місяці. Вже увійшли до курсу справи?

  – У курс справи ми ще входимо. Але відносно коментарів до цих новин, думаю, доцільно звертатися до Антона Гepaщeнкo. Можливо, він передчасно це анонсував і видав бажане за дійсне, або просто випередив події.

  Яке ваше враження від того, що відбувається у ДАІ? Ви там працюєте півтора місяці, одне з ваших основних завдань — це боротьба з корупцією. За півтора місяці удалося викрити співробітників в недобросовісності?

  – Для мене це середовище абсолютно нове, незвичне. Хочу сказати, що чекав якогось опору, якщо говорити про департамент, про співробітників і колег. Але ми їм досить чітко і ясно довели те, що реформи неминучі. І далеко не секрет, що багато інспекторів дорожньої служби розслабилися і чекали, що всі ці реформи, всі наші покрокові дії проваляться, будуть непослідовними, і ми не зможемо реалізувати реформу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боярин: Україну потрібно залишити без імпортних автомобілів

  Тих інспекторів, що сьогодні стоять на дорозі, чекає звільнення?

  – Якщо говорити безпосередньо про патрульну поліцію, то безумовно, у нас є планка за віком. Тобто у нас будуть новобранці, нова кров, якщо можна так сказати, це абсолютно нові люди з новим підходом, новими критеріями, які зараз проходять навчання у МВС за підтримки різних експертних організацій. І там є вікове обмеження лише до 35 років. Також потрібно відповідати досить високим фізичним критеріям, щоб попасти в нову патрульну поліцію.
  Простими словами з великим пузом в поліцію не пробитися?

  – Ні, таких брати не будемо. У кожної людини є вибір. Він може піти в спортзал і привести себе у форму.

  Ви знайшли за ці півтора місяці роботи якісь схеми? Щось таке, про що ви і не підозрювали раніше?

  – Безумовно. Я отримував досить багато скарг, оскільки у мене є профіль в Facebook, в першу чергу відносно наших сервісних центрів, відносно недобросовісності певних співробітників, відносно того, що у нас фактично не було дефіциту бланкової продукції, але деякі намагалися це роздути і створити історію, якої не існувало. Але хочу сказати, що всі ці спроби ми досить жорсткий “присікли”, не рахуючи того, що, безумовно, залишається якийсь людський чинник. Напевно, люди вже звиклися, що досить складно отримати послугу без якоїсь додаткової мотиваційної складової відносно інспекторів чи співробітників. Ми всіляко намагаємося доносити цю інформацію, що немає потреби жодних доплат “зверху” за швидкість, за поліпшення процедури. Всі ці послуги, на сьогоднішній момент, є базовими, і наші співробітники зобов’язані їх надавати. І я дуже вдячний всім неравнодушним, які звертаються на урядову лінію із скаргами, зауваженнями з роботи наших МРЕО, а також висловлюють якісь побажання відносно того, як варто реформуватися і покращувати нашу роботу.

  Як називатиметься структура?

  – Реорганізація передбачає створення і виділення двох структур. Перша — це буде патрульна поліція. Вона буде створена на базі виділеної сьогодні ДПС, яка існує в структурі департаменту ДАІ.

  Тобто ДАІ видозміниться, але залишиться?

  – Немає. Простіше кажучи, для людей ДАІ складалося з двох частин. Всі бачили співробітників ДАІ на дорозі — інспектора, і бачили їх в центрах надання послуг, в центрах МРЕО. З центрів надання послуг ми створимо сервісні центри, які на себе ще перетягнуть частину функцій, компетенцій і можливостей, які на даний момент надає МВС в різних своїх структурних підрозділах. Зроблено все некомфортно і сервісом це частенько назвати складно. Саме тому ми анонсували створення сервісних центрів, і хочемо, щоб це був дійсно саме сервіс. Тобто передбачені навіть співробітники, які зустрічають людей на вході і підказують, які послуги, який пакет документів потрібно отримати.

  На тій же вулиці Тупoльовa до сих пір стоять “pішaли”, які за гроші “допомагають” отримати необхідні документи. А чи давно ви були біля МРЕО або в МРЕО?

  – На другий день після призначення, я поїхав в декілька наших центрів надання послуг, познайомився і з керівництвом, і з персоналом. Є насправді проблема цих “бігунків”, посередників або “рішалів”, як їх деякі називають. Значною мірою – це наша проблема, оскільки ми не можемо зробити цей сервіс прозорим, зрозумілим і доступним. Але хочу сказати, що в будь-якій цій нeпpaвильній комунікації є і провина наших громадян. Проблема в тому, що вони абсолютно не довіряють держустановам і вже апріорі вважають, що без використання якихось корупційних складових отримати цю послугу неможливо.

  Які повноваження будуть в нової поліції, чи зможе вона забирати права?

  – Забирати права не будемо. Їх будуть анулювати, якщо це передбачено порушенням. У кожній патрульній машині буде електронна система до, за допомогою якої поліцейський зможе бачити, що права того чи іншого водія анульовані. Далі, передбачена система штрафів, досить великих. Працюватиме і фото-відео фіксація порушень. Кожен водій отримає по 150 балів, які витрачатимуться виключно на фото-відео фіксацію. Якщо водія зупинує патруль, бали не допоможуть, доведеться оплачувати штраф.

  Але ви ж розумієте, що досягти 100% результату неможливо?

  – Безумовно. Але люди, в яких великий гаманець і великий запас грошових коштів, істотно наповнюватимуть бюджет.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми