Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Українців очікує хвиля ДТП у 2015 році

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ДТП, авто

  В Україні збільшуються кількості ДТП.

  2415_14024586_dtp.jpg (54.17 Kb)


  Минулого тижня в сфері управління дорожнім рухом сталося дві значущі події. Першу помітили всі: 20 cічня стартував прийом заяв від охочих служити в новій ППС столиці. Дефіциту тих, хто хоче стати першими українськими поліцейськими, немає: тільки за першу добу прийнято 6000 заяв.

  Друга подія – робоча зустріч голови підкомітету ВР з питань безпеки дорожнього руху Ігоря Діденка з учасниками координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху – привернуло значно менше уваги громадськості. А дарма.

  ЦИФРИ БРЕШУТЬ. Минулорічна статистика стану та причин аварійності на українських дорогах, на перший погляд, говорить про значні успіхи, досягнуті країною у справі зниження смертності і травматизму на дорозі. Згідно з довідкою Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України (ЦБДР та АС), за 2014 на дорогах нашої країни відбулося 26084 ДТП з потерпілими, в яких загинули 4443 і поранено 32270 осіб. І ці показники на 15%, 8,1% і 14% менше, ніж у 2013 році. Але диявол криється в деталях: у статистику не потрапили аварії, що відбулися в включеному Росією Криму, а також аварії, що трапилися на непідконтрольних українській владі частинах Донецької та Луганської областей. Реально ж по всій Україні загальна кількість аварій, травматизму і смертності на дорозі не зменшилася: контроль за дотриманням ПДР і якістю дорожньої інфраструктури в минулому році були далекі від ідеалу. Тепер влада намагається з цим боротися.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотошпигуни відзняли новий Porsche Panamera (фото)

  СТВОРЕННЯ НОВОЇ ППС. Головна мета реформи – ліквідація корупції в МВС. Насамперед – на низовому рівні. При цьому завдання реального забезпечення безпеки дорожнього руху немов би відходить на другий план. Експерти зазначають: за створення нової поліції напевно доведеться дорого заплатити, адже країну чекає зростання кількості ДТП щонайменше протягом першої половини 2015 року. Судіть самі: набрані сьогодні майбутні поліцейські три місяці будуть вчитися і вийдуть на вулиці і дороги лише в травні. До цього за безпекою стежитимуть нинішні інспектора, які розуміють, що їхня кар'єра в цій структурі до літа буде завершена. Як в цих умовах переконати їх працювати добре – незрозуміло. Як і те, наскільки ефективними в справі боротьби за безпеку руху виявляться новачки, озброєні знаннями, але позбавлені досвіду та обтяжені завданнями з охорони громадського порядку і боротьбі з криміналом в побуті.

  ЩО РОБИТИ. Але зробити дороги безпечними можна. Для цього потрібно прислухатися до того, що говорили на робочій зустрічі депутатів і активістів. Йшлося, наприклад, про підготовку нового Закону "Про дорожній рух", проект якого за своїм обсягом вже досяг масштабів кодексу. Крім іншого, закон передбачає радикальну реформу системи управління безпекою на дорогах і створення органу, відповідального за розробку і проведення держполітики у цій галузі. Підготовлений Департаментом ДАІ проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі" покликаний посилити контроль за дотриманням водіями швидкісних лімітів. А ще – виключити особистий контакт співробітників ДАІ і правопорушників, наслідком чого має стати зниження корупції. Закон поки потребує суттєвого доопрацювання, щоб зробити покарання за перевищення швидкості справедливим і невідворотним. Крім того, начальник департаменту безпеки Міністерства інфраструктури Микола Горбаха зазначив: більшість резонансних ДТП в Україні сталося через перевищення дозволеної, а безпечної швидкості. Тобто такою, що формально на цій ділянці дорозі була дозволена, але в конкретній дорожній ситуації не була безпечною. Так що без свідомості водіїв зменшити кількість ДТП не вийде ніяк.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми