IT технології та телекомунікації, Фінанси. Гроші. Валюта, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні стрімко розвивається новий вид шахрайства

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї в інтернеті

  В Україні розвивається новий вид шахрайства. У телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо) людям пропонують онлайн-заробіток за примітивну роботу в мережі. Насправді ж шахраї спочатку втираються в довіру до жертв, а потім виманюють великі суми.

  60_11_main-v16994224.jpg (41.36 Kb)


  Роботу такої схеми випробував на собі користувач TikTok під псевдонімом Vitrusss. Знаючи про те, що його мають намір обдурити, він вирішив піти на контакт з аферистами.

  Зазвичай шахраї пишуть із невідомих номерів із підозрілими кодами (+1, +2 тощо). Розмову починають із фраз на кшталт "Привіт! Як справи?", а потім пропонують роботу.

  "Тільки за останні кілька тижнів мені та деяким моїм друзям приходили подібні повідомлення. Хто розумніший, одразу відправляв їх у спам. Але є ті, хто повівся, і зрештою втратив свої кошти. Щоб показати, як працює схема, я відповів аферистові", – Розповів блогер.

  За його словами, після вітання шахраї представилися компанією (у його випадку Amazon, але назва може бути будь-якою), яка співпрацює з блогерами. Мета – нібито підняти популярність клієнтів-блогерів, через що компанії потрібні лайки, за які вони готові платити. Причому чимало – по 30 грн за один лайк.

  Співрозмовник відповів блогеру, що потрібно буде поставити лайки всього на три відео, посилання на які нададуть. Це можуть бути відео на будь-якій платформі – YouTube, TikTok, Instagram Reels тощо. "Просять поставити лайк, і навіть до кінця дивитися не потрібно. Зробити після цього знімок екрану і відправити їм, після чого я отримаю свою першу винагороду в 100 грн (10 грн буцімто бонус. - Ред.)", – розповів хлопець.

  Блогер виконав завдання. Після отримання скріншотів розмову з ним перевели з WhatsApp до Telegram. "Дають спеціальний код, який потрібно ввести за посиланням, де знаходиться менеджер, який і повинен виплатити нам кошти. Приходжу в канал до цього менеджера, користуючись лівим акаунтом. Мені кажуть, що я вже майже співробітник, але потрібно заповнити анкету", – зазначає блогер.

  Запитання в анкеті стандартні: ім'я, вік, професія. Але також потрібно вказати назву свого банку та номер картки, на яку надсилатимуть гроші. Блогер не став вказувати власні дані і навіть попередив "роботодавців", що користуватиметься "картою брата", щоб їх не збентежила різниця в іменах.

  "І цей номер пройшов. Отримую посилання на ще один канал, де кожен день отримуватиму нові завдання, виконуватиму їх і накопичуватиму кошти. Це звичайна накручена група із заготовленими знімками екранів від людей, які нібито вже отримали гроші. Щодня в певний період часу мені потрібно буде ставити лайки. Після публікації завдання на каналі є всього 30 хвилин на реакцію інакше "все згорить", – розповів блогер.

  На цьому етапі блогер вирішив уточнити, де його 100 грн за вступне завдання. Його попросили почекати, після чого гроші справді прийшли на рахунок.

  "Начебто все ок. Але ні. Таким чином вони діятимуть ще кілька разів. Ви спочатку отримаєте певні кошти. Особисто я не продовжував. Просто вивів 100 грн на свій рахунок і далі ніяк не комунікував. Але, зі слів людей, які повелися, знаю, що далі починається сама афера. Через деякий час завдання ускладнюються і з'являються так змішані завдання. Приміром, поставити два лайки і окремо виконати "завдання від спонсора": закинути на спеціальний рахунок свої власні 300 грн і отримати 390 грн. Дають посилання на ще одного адміністратора, той каже зареєструватися на спеціальному сайті торгової біржі, ви реєструєтеся, переказуєте гроші, і на фейковому сайті з'являються 390 грн, які потім вам виплачують і зверху додають ще 100 грн за виконання завдання. Це триває деякий час, суми зростають, і на цей сайт біржі можна закинути вже мінімум 1000 грн. І ваш заробіток вже становить меншу суму, ніж ви можете закинути", – пояснив блогер.

  В результаті жертва вважає, що система працює без обману і погоджується на нові умови. Після переказу 1000 грн аферисти можуть попросити переказати ще, наприклад, 200 грн. У такий спосіб шахраї перевіряють готовність жертви "вкладати" свої гроші.

  "Згодом ви вже повинні скинути 5-10 тис. грн... Поки в якийсь момент вони просто не зникнуть – і ваші гроші, і менеджери з адміністраторами, попередньо заблокувавши вас у всіх соціальних мережах, де ви спілкувалися", – попередив блогер.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми