IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В яких професій ШІ відбере роботу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ШІ

  Генеративний штучний інтелект замінить понад 2 мільйони нових робочих місць лише в Сполучених Штатах Америки, і це станеться уже до кінця цього десятиліття.

  7521_15064445_shutterstock_638342005.jpg (27.3 Kb)


  До 2030 року штучний інтелект призведе до заміни 2,4 мільйона робочих місць в Сполучених Штатах, особливо це вплине на білих комірців, тобто офісних співробітників, які виконують розумову роботу. Так вважають в аналітичній компанії Forrester. В цілому розвиток штучного інтелекту вплине на 11 мільйонів робочих місць.

  Автоматизаційні системи та штучний інтелект до 2030 року замінять 4,9% всіх робочих місць в США, з яких 30% будуть відведені генеративним системам штучного інтелекту. Навіть цього року подібні системи замінять близько 90 000 робочих місць, що становить 9,3% від усього обсягу робочих місць, які будуть автоматизовані різними системами.

  Аналітики стверджують, що рівень освіти працівника має значний вплив на те, наскільки глибоко генеративний штучний інтелект вплине на його професійну діяльність.

  Схожий вплив спостерігається і в заробітній платі: працівники, які заробляють менш як 60 000 доларів на рік, постраждають менше від автоматизації, ніж ті, хто отримує заробітну плату в розмірі 90 000 доларів і більше.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми