IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Визначні винаходи українських підприємств наближають Перемогу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: винаходи, український бізнес

  Повномасштабна війна змінила роботу всього українського бізнесу. Поки ворог чекав на руйнування економіки та закриття підприємств, українці зробили неймовірне: бізнес не лише продовжив успішно працювати в нових реаліях, але адаптувався до потреб воєнного часу. Компанії почали виробляти унікальну продукцію для військових: від сучасних військових розробок, БПЛА до макетів зброї, за якими полює агресор, витрачаючи свій ресурс.

  2775_zavantazhennya_5.jpg (9.15 Kb)


  Інноваційний хаб військових винаходів Brave Inventors Cosmolot

  Восени 2022 року Cosmolot анонсував першу національну платформу військових винаходів та розробок Brave Inventors. Менш як за рік платформа перетворилася на єдину організовану точку збору для винахідників у воєнний час, а також тих, хто зацікавлений у придбанні чи фінансуванні цих розробок.

  Більше 80 винаходів представлено на сайті Brave Inventors. Серед розробок – ударні комплекси БПЛА, мобільні сонячні та електростанції, позашляховики, коптери, роботизовані кінцівки, роботи-сапери та багато інших винаходів.

  Модерують винаходи організатори платформи у тісній співпраці з власною експертною групою. Більшість винаходів платформи Brave Inventors тестується безпосередньо бійцями ЗСУ, а разом із експертами команди вдосконалюють свої вироби. Ефективність багатьох винаходів платформи Brave Inventors підтверджена практично. Яскравим прикладом є багаторазовий ударний БПЛА Punisher, баггі DRACARYS та інші.

  До вирішення питання пошуку інвестицій для винаходів Brave Inventors підходить комплексно: збирає донати через платформу, шукає соціально відповідальні бізнеси, які готові брати під опіку проекти, та робить потужне промо винаходи з платформи, щоб популяризувати їх на ринку, співпрацюючи з українськими та міжнародними ЗМІ. Платформа вже залучила винахідникам кошти на загальну суму понад 100,3 млн. грн.

  Наприклад, у рамках Brave Inventors київською командою розробників БПЛА Punisher почала займатися компанія Cosmolot. Компанія стала першим комерційним брендом, який підтримав винахідників у довгостроковій перспективі допомоги фронту та задонотив 100 млн грн на виготовлення 50 ударних багаторазових дронів Punisher нового покоління. Першу частину дронів вже доставили на фронт для допомоги українським захисникам.

  Конструкторське Бюро "Беріл" допомагає з експертизою виробів та аудитом проектів. Axon Partners – єдиний юридичний партнер платформи – допомагає з питаннями у правовому полі, а Центр оборонних інновацій DEUS поширює інформацію про винахідників серед оборонних структур та допомагає з обліковими процесами.

  Medirent – ​​інформаційні системи, що змінюють життя

  Вже 28 років ІТ-розробки Medirent дозволяють мільйонам українців отримувати соціально важливі послуги, зокрема пенсії, субсидії, виплати внутрішньо переміщеним особам. Один із найважливіших проектів, над яким працює команда Medirent, – це Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС), яка допомагає вдосконалювати та розвивати процеси соціального захисту в країні.

  Сьогодні ЄІССС допомагає долати виклики, з якими стикається Україна під час війни, перетворюючи паперові процедури на ефективні цифрові та зручні онлайн-сервіси для громадян. Початок війни призвело до значного зростання числа внутрішньо переміщених осіб і, відповідно, проблем, пов'язаних із їх соціальним захистом. Існуючі до початку 2022 року засоби автоматизації не могли відповідати новим викликам. Міністерством соціальної політики України було ухвалено рішення здійснювати автоматизацію соціального захисту внутрішньо переміщених осіб на базі ЄІССС).

  У дуже короткий термін Medirent вдалося розробити Централізовану технологію автоматизації процесів соціального захисту внутрішньо переміщених осіб , а також впровадити її по всій країні та виконати міграцію даних із попередньої системи. Проект забезпечив своєчасну, якісну та верифіковану допомогу майже 2,5 млн. внутрішньо переміщених осіб, скоротив навантаження на працівників соціальної сфери, а для держави дав потужний інструмент для аналізу та контролю за соціальним захистом такої категорії громадян.

  Загалом завдяки роботі компанії в перші місяці повномасштабного вторгнення найменш захищені верстви населення змогли оперативно отримати соціальний захист. Зокрема, завдяки інтеграції ЄІССС із платформою "Допомога" лише Всесвітня продовольча програма ООН виплатила кошти більш ніж двом мільйонам українців. У найкоротші терміни вдалося розробити рішення, яке б дозволило провести верифікацію заявок громадян, визначити, чи підпадають вони під задані критерії, а також сформувати списки на виплату допомоги згідно з фінансовими можливостями міжнародних партнерів.

  У взаємодії ЄІССС та Дії було реалізовано чимало корисних проектів, а саме: виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам; подання заяв на одержання житлових субсидій; процедури усиновлення дітей; створення реєстру постачальників та одержувачів соціальних послуг.

  "Сталевий фронт" "Метінвеста"

  Україна почала виробляти супер-реалістичні макети військової техніки, щоб вводити в оману окупантів. Ці макети - нова розробка "Метінвесту" Ріната Ахметова. У рамках мілітарної ініціативи "Сталевий фронт" компанія вже зробила та передала на фронт 250 макетів різної техніки, щоб ворог знищував її, переплутавши зі справжньою. Вже є результат, який військові показували на фото та відео.

  Ще одна з останніх розробок "Метінвесту" – це "ловці ланцетів": конструкції, що створюють купол над військовою технікою та "зупиняють" собою ворожі БПЛА. Важливо, що модульна конструкція швидко встановлюється та швидко відновлюється: після влучення "Ланцета" або дрону достатньо лише змінити сітку на ній. Ця технологія також показала ефективність на фронті.

  Інженери "Метінвесту" не вперше представляють вражаючі розробки для ЗСУ. Почали вони з виробництва броньованої сталі, розгорнутої одразу після повномасштабного вторгнення ворога. З неї виготовляють пластини для бронежилетів рівня захисту 4+. Вже понад 150 тисяч бронежилетів із сталі передали бійцям на фронт.

  З бронесталі виготовляють також авторські "схованки" - сталеві капсули , які зміцнюють окоп і служать польовим житлом. Є місця для сну та відпочинку, пічки та комунікації. При правильній установці схованки захищають від обстрілу артилерією.

  І це не все: підприємства виготовляють щити для захисту бійців, які керують технікою. Вони підходять для БТР та М-113: встановлюються на машини таким чином, щоб додатково захищати бійців під час ворожого обстрілу.

  Загалом "Метінвест" виготовляє для фронту понад 20 видів нової для себе продукції, розробленої після початку великої війни, щоб прискорити перемогу України. Вся допомога ЗСУ надається безкоштовно. На це і на закупівлю потрібної техніки "Метінвест" уже направив понад 2 млрд. грн. Водночас Рінат Ахметов та його підприємства загалом направили на допомогу військовим та цивільним українцям понад 6 млрд грн.

  "Моршинська" запустила виробництво деталей для повчальних дронів ЗСУ з переробленого пластику

  Вже три роки ТМ "Моршинська" як соціально відповідальний бренд реалізує програму "Зелена сумка" зі збирання та переробки пластикових пляшок – турбота про навколишнє середовище залишається одним із головних пріоритетів компанії. За цей час завдяки програмі вже було зібрано та відправлено на переробку понад 45 тонн використаного пластику.

  При цьому команда "Моршинської" постійно шукає можливості давати переробленій пластиковій сировині друге життя, а українським компаніям та споживачам – нові корисні товари. Особливого значення це набуло під час повномасштабної війни, коли українці допомагають фронту всім, чим можуть наблизити нашу спільну Перемогу.

  Одним із проектів, що дозволяють поєднати допомогу військовим з раціональним використанням переробленого пластику, стало виготовлення деталей, що замінюються, для навчальних дронів ЗСУ. Таку можливість було знайдено завдяки консультаціям з технологами, експертами з переробки пластику та фахівцями однієї зі шкіл управління дронами. Процес навчання нових операторів роботі з дронами пов'язаний з тим, що деякі деталі літальних апаратів потребують регулярної заміни. Тому постачання нових комплектів, які часто дефіцитні, актуальні та затребувані – це і дало поштовх команді до пошуку альтернативи.

  Після проведених тестувань та польових випробувань було отримано підтвердження відповідності деталей, виготовлених з вторинної сировини, всім технологічним вимогам.

  Так народився проект, який поєднав програму "Зелена сумка" за допомогою захисників України. Завдяки йому почалося серійне виробництво необхідних деталей, що замінюються, яке буде покривати їх недолік для успішного проходження курсу навчання. Вже у вересні першу партію продукції буде направлено до навчального центру.

  Важливо, що реалізація такого проекту стає можливою завдяки передплатникам програми "Зелена сумка" від "Моршинської". Всі вони тепер не лише піклуватимуться про збереження навколишнього середовища, а й допомагатимуть ЗСУ. Для цього потрібно лише кілька кроків: додати на замовлення води на MyWatershop "Зелену сумку", спеціальну сітку для сортування пластикових пляшок, заповнити її використаною тарою та обміняти повну сумку на нову сітку з наступним замовленням. Отриманий пластик передадуть на переробку та відправлять на виготовлення деталей для повчальних дронів.

  Veneto працює заради Перемоги

  Компанія Veneto після початку повномасштабної війни переорієнтувала провадження. Зараз компанія працює заради перемоги: випускає продукцію, яка потрібна військовим. "Ми випускаємо військову форму як літню, так і теплу зимову, яка дуже затребувана. Термобілизна, шапки флісові, балаклави, шарфи-бафи, футболки. Це те, що стосується швейного спрямування. Ще виготовляємо тактичні рюкзаки, розвантаження, плитоноски для бронежилетів. ноші, сумки для аптечок, спальні мішки, накидки від дощу. Випускаємо розкладні польові ліжка", – розповідають у компанії.

  Розкладні польові ліжка – один із унікальних продуктів. Вони легко розкладаються та транспортуються, причому важать лише 7,8 кг і тримають навантаження до 250 кг. Такі ліжка незамінні у польових умовах.

  "Припустимо, в тому ж окопі, коли по щиколотку вода, спальник використовувати неможливо. У своїх відгуках хлопці пишуть, що ліжка дуже комфортні, почуваються як на ліжку в 5-зірковому готелі. "Veneto" вже майже 30 років славиться хорошими товарами для комфортного сну", - зазначають у компанії.

  Вони розроблені повністю відповідно до стандартів НАТО і мають попит у представників міжнародних та українських фондів, волонтерів, які закуповують такі ліжка на замовлення бійців ЗСУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми