IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Чому карту пам’яті в смартфоні краще не використовувати

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: карта пам’яті, смартфон

  Практично в будь-якому Android-смартфоні є слот під карту пам’яті. За допомогою такого розширення можна збільшити обсяг пам’яті до 1 Тб (залежно від моделі). На знімний накопичувач не всі додатки можливо встановити, але зате його можна використовувати для зберігання даних — фото і відео. Але є кілька нюансів, через які карту пам’яті краще не використовувати.

  5082_nokia_g21_eu_devices_dtc_rotating_desktop.jpg (35.91 Kb)


  1. Карта пам’яті може підвести в будь-який момент. Пристрій такого типу вкрай примітивний і слабо захищений від програмних помилок. Часто траплялися ситуації, коли він виходив з ладу без видимих причин, забираючи в цифровий рай тисячі фотографій і відеороликів.

  Як правило, ремонту такі пристрої не підлягають, а відновлення даних (якщо це можливо) може вийти у велику суму. Найчастіше це відбувається з дешевими накопичувачами від сумнівних маловідомих виробників.

  2. Не всі програми можуть працювати з картою пам’яті. Річ у тім, що швидкість внутрішньої пам’яті смартфона вища, ніж швидкість роботи з флеш-картою. Не всі додатки можна встановити на картку — найосновніші вимагають якраз встановлення на накопичувач смартфона.
  3. У сучасному смартфоні пам’яті і так багато. Якщо розглядати купівлю смартфона у 2023 році, то бажано брати девайс зі 128 гігабайтами пам’яті. Такого обсягу вистачить для звичайного користування пристроєм. Навіть якщо ви щодня знімаєте тік-токи, то 128 гігабайт вам вистачить надовго. То навіщо ще витрачати гроші на зовнішній накопичувач?

  4. Інформація на карті пам’яті може бути скомпрометована або знищена вірусами. Наприклад, ви підключаєте карту в картрідер на ПК, у якому є віруси. Шкідливе ПЗ може не тільки скопіювати ваші файли, а й зашифрувати ваш накопичувач так, що ви не зможете ним користуватися.
  Якщо вже пишемо про під’єднання SD-карти до картрідера, то варто згадати, що іноді карта пам’яті виходить з ладу саме в момент під’єднання до рідера через різкий стрибок напруги або наявність статичної електрики.

  5. Карта пам’яті має ресурс, який вимірюється кількістю циклів перезапису. Файли на такому накопичувачі зберігаються у вигляді електричних зарядів усередині блоків мікросхеми. У міру зносу комірки мікросхеми перестають зберігати заряди, що призводить до повільної роботи і збоїв. Якщо ви постійно щось записуєте і видаляєте з SD-накопичувача, то настане такий момент, коли карта може вийти з ладу.

  Карту пам’яті в смартфоні при активному використанні потрібно міняти на нову приблизно раз на рік. Можна використовувати додатки, які показують ступінь зносу такого накопичувача, але вони не завжди точні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми