IT технології та телекомунікації, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї в Україні підробляють сайти офіційних магазинів

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: шахраї

    Аферисти заманюють покупців низькими цінами і відомими брендами.

    6738_blogery.jpg (47.3 Kb)

    У пошуках знижки ви ризикуєте переплатити. В інтернеті зросла кількість псевдосайтів, що пропонують придбати одяг, техніку або меблі за заниженою ціною. Візуально сторінки магазинів схожі на оригінальні, тому потрапити на гачок до шахраїв – елементарно. Як перехитрити аферистів з'ясовували новини "Сьогодні", які раніше також зібрали ТОП-3 схеми шахраїв у мережі.

    Редактор ранкових новин "Сьогодні" Антон Буйницький встиг зробити скріншоти листування з псевдоділером, який нібито продає популярні пристрої для куріння. Замовив такий на першому-ліпшому сайті, який видала пошукова система. Жодних сумнівів не виникло.

    "Сайт виглядав досить легальним, солідним, цілком працюючим. Звичайно ж, з мене зажадали передоплату за пристрій в розмірі 1700 гривень. Коли я її зробив, замість обіцяного протягом години відправлення товару всі зникли – в робочий час", – розповідає Антон.

    На сканах екрану телефону збереглася квитанція про оплату за товар і листування з обіцянками ось-ось його надіслати. Менше ніж за добу аферисти видалять всі діалоги і заблокують номер клієнта. Новини "Сьогодні" намагаються додзвонитися за вказаними на сайті номерами. Гудки йдуть, але ніза одним з трьох номерів ніхто не відповідає.

    Такий сценарій – зовсім не новий, попереджають у Союзі споживачів України. І підказують, як перехитрити шахраїв, що ховаються по той бік моніторів.

    "На сайт зайшли, дивимося, чи є фізична адреса – це перше, це свідчить, чи існує вона взагалі. Якщо є фізична адреса – ставите наступне питання: я живу у вашому місті, чи можу я самовивозом під'їхати і забрати техніку. І неважливо, що ви там не живете. Якщо підприємець каже "так", це означає, що там хоч хтось є", – радить виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

    А якщо вас обдурили, складайте заяву в поліцію. Не лише за місцем проживання, а й у кібервідділ. Скарги, до речі, приймають онлайн.

    "Зробити підроблений сайт – це супердешево та супершвидко. І шахраї цим користуються, підробляють просто з таким дизайном, що й в оригінальних сайтів. Ми перевіряємо такі сайти часто. Це у нас як у фахівців займає близько півгодини", – зазначає експерт з цифрової безпеки Максим Луночкін.

    Відсутність коментарів або відгуків про замовлений товар, його дивно низька вартість і помилки у відповідях оператора – це все приводи засумніватися в чесності інтернет-продавців. Також не поспішайте сплачувати, якщо гроші пропонують перевести на картку приватної особи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми