IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Звичайний чи Інтернет-магазин: українці зробили вибір

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля

    Українці люблять ходити в реальні магазини, але частіше вибирають собі покупки в інтернеті.

    7516_original-1358418581.jpg (28.05 Kb)

    Українці люблять планувати покупки перед сном і гуглити відгуки про товари, вже перебуваючи в магазині. Про це свідчать результати дослідження компанії IPSOS, яка опитала онлайн 1200 респондентів у травні і червні на замовлення пошукової системи Google.

    Вивчила дані соцопитування і дізналася, як поводяться українські покупці в мережі.

    Костюмчик по фігурі
    Що стосується покупки одягу і взуття, то народ майже в рівній мірі купує їх онлайн і в звичайних магазинах.

    "Шлях від рішення до покупки одягу або взуття зазвичай недовгий: майже половина покупок була здійснена протягом дня, 30% - протягом тижня", - говорять автори дослідження.

    Якщо говорити про інтернет-шоперів, то потрібні куртки і черевики вони найчастіше вибирають на сайтах виробників, в пошуковій системі і на сайтах порівняння цін. Ті ж, хто вважає за краще покупки в звичайних магазинах, найчастіше прислухаються до порад консультантів. На другому і третьому місці опинилися поради друзів і соцмережі відповідно.

    "Кожен третій українець (28%), що купує одяг і взуття, відноситься до категорії так званих ROPO-покупців (Research Online - Purchase Offline), тобто тих, хто шукає онлайн, а купує офлайн. Результати опитування показують, що 64% споживачів вважають основним бар'єром, що перешкоджає купівлі товару через інтернет, відсутність можливості примірки, для 40% респондентів зручніше зайти в найближчий магазин, а 38% хочуть отримати товар негайно і не готові витрачати час на очікування доставки", - кажуть автори дослідження.

    Цікавий факт: українці активно користуються смартфонами, але тільки для вивчення товару. Третина користувачів (33%) шукають таким чином інформацію про продукт і лише 11% в результаті купують одяг і взуття онлайн. Дослідження також показало, що 84% українців люблять вибирати покупки на смартфоні будинку, причому більше половини (51%) робить це в ліжку перед сном. Ще 33% вибирають майбутні покупки під час перегляду телевізора. Ще 28% роблять це на роботі, а 20% – в дорозі. Також мобільний активно використовують для повторного огляду: 38% порівнюють зі смартфона ціни на товар безпосередньо в традиційному магазині.

    Технічний шопінг
    Що стосується техніки, то її не можна назвати емоційною покупкою - 50% опитаних купують телевізори протягом тижня після прийняття рішення. Онлайн замовляють 56% опитаних.

    "Проте багато хто з тих, хто зробив покупку офлайн, використовували інтернет для пошуку інформації - 35% ROPO-покупців. Основним бар'єром, що перешкоджає покупці через інтернет, 49% опитаних назвали відсутність можливості особисто протестувати телевізор", - говорять автори дослідження.

    До покупки ноутбуків народ ставиться ще серйозніше - 38% вибирають пристрій більше місяця, 22% укладаються в 30 днів і лише 19% можуть собі дозволити зробити незаплановану покупку. ПК купують онлайн частіше, ніж телевізори - в 55% випадків. При цьому ROPO-покупців в цьому сегменті виявилося 36%. З них 53% шукали відгуки та інформацію про технічні характеристики в магазині за допомогою смартфона.

    Нагадаємо, що на минулому тижні ПриватБанк запустив прийом оплати за допомогою Apple Pay для понад 5 000 українських інтернет-магазинів і онлайн-сервісів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми