Тарифи. Ціни. Штрафи, Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На українців чекає подорожчання і дефіцит вершкового масла

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ціна на молочку

  На вартість молочки впливає динаміка закупівельних цін сирого молока, зазначив експерт.

  6764_69.jpg (26.18 Kb)


  Серед молочних продуктів найбільше подорожчання і дефіцит очікується щодо вершкового масла. Воно може зрости в ціні на 20-25% порівняно з літніми показниками.

  Як зазначив в коментарі УНІАН аналітик молочних ринків Максим Фастєєв, на вартість молочки впливає динаміка закупівельних цін сирого молока, що, в свою чергу, залежить від балансу попиту та пропозиції.

  "Так, серпнева спека негативно вплинула на показники виробництва сирого молока. Тепловий удар нашкодив коровам, наслідком чого стало падіння продуктивності тварин тривалістю в декілька місяців. З іншої сторони, попит на молочну продукцію останні місяці зростав – бум внутрішнього туризму та нова хвиля повернення українців з-за кордону перед початком навчального періоду продукували активні продажі сирів та свіжої категорії в HoReCa та рітейлі", – пояснює експерт.

  Крім того, за словами Фастєєва, багато роздрібних мереж у вересні продавали молочку зі знижкою, що також спровокувало підвищений попит на сире молоко, закупівельні ціни на яке з серпня по жовтень підвищились на понад 15%.

  "Цей стрибок буде повільно перекладатись "на плечі" споживача, тому вже зараз фіксуємо декілька етапів підняття прайсів на молочку на полиці. З урахуванням завершення масового акційного періоду, зміна кінцевих цін буде ще відчутніша. Але найбільший дефіцит та зростання очікується по вершковому маслу, яке може подорожчати в рітейлі на 20-25% порівняно з літніми показниками", - наголосив аналітик.

  Ріст цін на молочку в Україні
  На початку жовтня стало відомо, що в Україні подорожчали майже всі молочні продукти, за винятком йогурту питного, порівняно до минулорічного періоду.

  Тоді аналітики прогнозували, що очікується подальше зростання цін на молочні продукти в жовтні через нестачу молока-сировини на внутрішньому ринку і підвищення закупівельних цін.

  Також вони припустили, що ймовірними причинами дорожчання майже усіх молочних продуктів порівняно з минулим роком є зростання витрат переробних підприємств на електроенергію, паливо і логістику, зростання закупівельних цін на сировину внаслідок скорочення її виробництва через сильну спеку в липні-серпні та скорочення поголів’я корів після повномасштабного вторгнення Росії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми