Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні два місяці поспіль відбувається дефляція

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інфляція, ціни

  В Україні річна інфляція за рік сповільнилася від 11,3 до 8,6%. Таке зниження відбулося за рахунок зниження вартості овочів та фруктів нового врожаю. Два місяці поспіль відбувається дефляція (тобто рівень цін знижується). Ситуація виявилася кращою, ніж прогнозував Національний банк.

  6363_630_360_11046322-88.jpg (93.87 Kb)


  Як повідомляють у прес-службі НБУ, темпи зростання цін були істотно нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за липень 2023 року. Швидше уповільнення інфляції зумовлювалося, насамперед, великою пропозицією сирих продуктів харчування, зокрема овочів та фруктів нового врожаю. Темпи зростання ціни сирі продукти харчування стрімко знизилися до 3,4% г/г.

  Овочі подешевшали на 25,7% р/р завдяки розширенню пропозиції. У річному обчисленні знизилися ціни на овочі у споживчому наборі, а також деякі фрукти та кавуни. Виробництво овочів та кавунів збільшилося завдяки сприятливим погодним умовам та нарощуванню обсягів виробництва в окремих регіонах.

  Подорожчання алкогольних напоїв пригальмувалося завдяки повільнішому зростанню виробничих витрат на тлі тиску з боку тіньової пропозиції. Також тривало уповільнення зростання цін на транспортні послуги, враховуючи нижчі, ніж торік ціни на паливо в попередні місяці.

  Також важливу роль у стримуванні інфляційного тиску та покращенні очікувань відігравали заходи НБУ щодо забезпечення привабливості гривневих активів та стійкості валютного ринку. Загальна тенденція до зниження інфляції зберігатиметься й надалі. Цьому сприятимуть ефекти від найкращих урожаїв, фіксація окремих тарифів на житлово-комунальні послуги, а також послідовна монетарна політика Національного банку України. Інфляція наприкінці року, ймовірно, буде нижчою за липневий прогноз НБУ, хоча потенціал її швидкого уповільнення майже вичерпаний.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми