Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Прогноз на осінь: що буде з цінами на харчі

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

  У серпні ціни на продукти харчування зменшились на 3,9%.

  4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  В Україні у вересні за рахунок надходження на ринок овочів та фруктів нового врожаю споживчі ціни знижуватимуться, можливо ця тенденція продовжуватиметься і в жовтні-листопаді. Такий прогноз надали науковці Інституту аграрної економіки.

  "Подальше надходження на ринок продукції урожаю 2023 року, в першу чергу, овочів та фруктів, продовжить свій тиск на зниження споживчих цін принаймні у вересні, а можливо і в жовтні-листопаді. Водночас ціни на продукти переробки, які більшою мірою залежні від вартості енергоресурсів та мають тривалі терміни зберігання, продовжать своє зростання в перші місяці осені, скоріше за все, в незначних масштабах", – йдеться в повідомленні.

  За словами директора Інституту агроекономіки Юрія Лупенка, в серпні ціни на овочі зменшились на 22,3% проти грудня та на 25,7% - проти серпня 2022 року.

  "Це значною мірою сприяло зменшенню споживчих цін на товари і послуги, яке триває вже 2 місяці поспіль: у серпні проти липня – на 1,4%, у липні проти червня – на 0,6%. Ще більш відчутно зменшились ціни на продукти харчування – на 3,9% у серпні проти 2,1% у липні", – зазначив він.

  Експерт розповів, що серед продуктів харчування у серпні зменшились споживчі ціни на фрукти (-4,2%), масло (-0,9%), соняшникову олію (-0,5%), сир і м’який сир (-0,3%), хлібні продукти (-0,2%) та яйця (-0,1%). ціни на рибу та продукти з риби, які у липні зросли проти червня на 0,7%, залишились на тому ж рівні.

  При цьому, за словами Лупенка, зросли ціни на цукор – на 2% проти 1,2% у липні, м’ясо і м’ясопродукти – на 1,2% проти 1,4%, хліб – на 0,5% проти 0,3%, молоко – на 0,2% проти 0,2% у липні, макаронні вироби – на 0,1% проти -0,2%.

  Ситуація на українському ринку харчів
  В Щомісячному макроекономічному та монетарному огляді від НБУ зазначено, що цьогоріч ситуація в овочівництві була кращою, ніж рік тому. Оскільки зростало виробництво овочів борщового набору; відновилося вирощування кавунів, зокрема за рахунок нарощування площ у контрольованих Україною південних, а також західних та центральних регіонах.

  Експерти прогнозують, що восени через збільшення внутрішнього попиту в Україіні може подорожчати масло.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми