Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що буде з інфляцією в Україні до кінця року: прогноз аналітиків

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: інфляція, ціни

  Експерти прогнозують зростання реального ВВП на 4,5% у 2023 році.

  4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)


  Споживча інфляція в Україні до кінця року може знизитися до 9% у річному вимірі та коливатиметься приблизно на такому ж рівні протягом 2024 року.

  Як зазначається у оновленому макроекономічному прогнозі компанії Dragon Capital, споживча інфляція протягом останніх місяців сповільнювалась набагато швидше, ніж очікувалось. Так, в липні показник інфляції становив 11,3% р/р, порівняно з піковим значенням 26,6% р/р наприкінці 2022 року. Помітне зниження інфляційного тиску, на думку аналітиків, було зумовлене низкою факторів, а саме зниженням вартості енергоносіїв (бензин та електроенергія і газ для комерційних споживачів), поліпшенням логістики, високим урожаєм деяких культур (гречки у 2022 році, картоплі та інших овочів цього року) та зниженням інфляційних та девальваційних очікувань.

  "Хоча інфляційний тиск з боку витрат частково відновиться у найближчі місяці через нещодавнє підвищення цін на електроенергію для комерційних споживачів та вартості пального, ми очікуємо, що показник споживчої інфляції знизиться до 9% р/р до кінця 2023 року і буде коливатись приблизно на цьому ж рівні протягом 2024 року", - йдеться у прогнозі.

  Зазначається, що стрімке зниження інфляції у цьому році супроводжувалось швидким відновленням економічної активності. Відновленню економіки сприяли зниження дефіциту електроенергії навесні, непрямі ефекти від активного експорту зерна морським коридором, а також покращення споживчих настроїв та схильності до споживання. Так, дані окремих банків свідчать про помітне збільшення купівлі товарів та послуг з використанням банківських карток.

  "Але останні опитування підприємств свідчать про те, що темпи відновлення економічної активності суттєво сповільнились у липні-серпні. Ми очікуємо зниження реального ВВП у четвертому кварталі, оскільки ворог, ймовірно, відновить атаки на енергетичну інфраструктуру, що матиме наслідком дефіцит електроенергії", - повідомили у Dragon Capital.

  Тим не менш, зважаючи на швидке відновлення економіки у першому та другому кварталах, а також активізацію проектів швидкого відновлення, які будуть підтримувати економіку у другому півріччі, аналітики очікують, що реальний ВВП у 2023 році зросте на 4,5% р/р після падіння на 29% у 2022 році.

  Інфляція в Україні
  Споживча інфляція в Україні в річному вимірі за підсумками липня знизилася до 12,3% з 13,7% у червні. При цьому у липні споживчі ціни в Україні знизилися на 0,6% після зростання на 0,8% у червні, 0,5% у травні та 0,2% у квітні.

  В інфляційному звіті Нацбанку за липень зазначалося, що інфляція в Україні сповільнюватиметься, а відновлення економіки прискориться, проте стрімкому уповільненню інфляції стануть на заваді наслідки підриву Каховської ГЕС, що негативно вплине на врожай окремих овочів та фруктів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми