Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Інфляція в Україні стрімко котиться вниз

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інфляція

  Інфляція стрімко знизилася від початку року. Ще в січні вона становила 26% у річному вимірі, тоді як уже в липні сповільнилася майже до 11%.

  6363_630_360_11046322-88.jpg (93.87 Kb)


  Про це повідомляє Національний банк України.
  «Цьому посприяли доволі стабільна ситуація в енергетиці, здешевлення пального у першому півріччі, а також нарощування пропозиції продовольства. Вагомий вплив мали й заходи НБУ, що забезпечили стійкість валютного ринку та спонукали громадян більше заощаджувати в гривні», — сказано в повідомленні.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  Інфляція в Україні сповільнилася: як змінилися ціни в липні
  Зазначається, що зміцнення національної валюти на готівковому ринку стримувало зростання цін на товари і послуги зі значною складовою імпорту (одяг, електроніка, авто, медицина тощо).
  Ще один чинник стійкого сповільнення інфляції - незмінні тарифи на частину житлово-комунальних послуг (ЖКП), зокрема на опалення та гарячу воду.
  «НБУ прогнозує подальше зниження інфляції - до 8,5% у 2024 році та 6,0% у 2025 році», — наголошує регулятор.
  Цьому сприятиме низка чинників:
  по-перше, очікується поступове зниження світових цін, зокрема на енергоносії;
  по-друге, завершення війни має сприяти нарощуванню виробництва, а більша пропозиція товарів стримує інфляцію;
  по-третє, НБУ і надалі балансуватиме валютний ринок та захищатиме привабливість гривні. Це обмежить зростання цін на імпортні товари.
  «Додаткову підтримку курсу гривні на етапі відбудови країни забезпечуватимуть інвестиції та міжнародна фінансова допомога. Водночас основний внесок в інфляцію післявоєнних років, ймовірно, матиме поступове коригування тарифів на ЖКП», — підсумували в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми