Тарифи. Ціни. Штрафи, Банки. Кредити. Депозити, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ дав оцінку інфляції в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, інфляція

  У квітні 2023 року споживча інфляція в Україні знизилася до 17,9% у річному вимірі. За оцінками НБУ, сповільнення зростання цін тривало і в травні.

  3143_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомляється в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (червень 2023 року).
  Експерти НБУ не наводять цифри оцінки інфляції за травень, але, згідно з оприлюдненим графіком, інфляція уповільнилась приблизно до 15,5%.
  «Сповільнення відображало вплив достатньої пропозиції продовольства та пального, зміцнення гривні на готівковому валютному ринку, поліпшення інфляційних очікувань, а також ефект бази порівняння», — зазначили в НБУ.
  Водночас фундаментальний інфляційний тиск також послаблювався під впливом поліпшення інфляційних та курсових очікувань в умовах сприятливої ситуації на валютному ринку, все ще слабкого споживчого попиту та зменшення тиску з боку витрат на тлі стабільної ситуації в енергетиці, повідомили в центробанку.
  За оцінками НБУ, зазначені чинники продовжували сповільнювати інфляцію і в травні.
  Продовольчі товари та пальне
  За даним НБУ, подорожчання продовольчих товарів суттєво сповільнилося, що пояснюється зниженням темпів зростання витрат на сировину та пальне, відновленням виробничих та логістичних ланцюгів, зокрема на тлі стабільної ситуації в енергетиці.

  Крім того, зниження світових цін на тлі слабкого попиту, а також невизначеність, пов’язана з обмеженням транзиту продовольства через сусідні країни ЄС, зумовили сповільнення здорожчання молочних продуктів та соняшникової олії. Ціни на крупи та борошно знизилися, а на цукор — сповільнили зростання завдяки достатнім для внутрішніх потреб врожаям минулого року.

  Попри сезонне збільшення пропозиції річні темпи зростання цін на яйця пришвидшилися, відображаючи низьку базу порівняння минулого року. Надалі дорожчало м’ясо з огляду на обмежені можливості виробництва та слабкий імпорт, зазначили в НБУ.
  Тривало сповільнення зростання цін на пальне завдяки наявності значних запасів, сформованих у попередні місяці за нижчими світовими цінами на нафту. Це сприяло й зниженню темпів подорожчання транспортних послуг, а також послабленню тиску цієї компоненти на ІСЦ через вторинні ефекти, йдеться в огляді.

  Тютюнові вироби дорожчали повільніше, ймовірно під тиском тіньового ринку цієї продукції Зростання адміністративно регульованої інфляції також стримував мораторій на підвищення тарифів на послуги ЖКГ для населення, повідомили в НБУ.
  Нагадаємо, заходи НБУ призвели до того, що більшість банків пропонують ставки за вкладами в гривні на рівні 15−20% річних. Інфляція очікується на більш низькому рівні - 15% цього року та 10% наступного.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми