Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Міненерго деталізувало нові тарифи на світло

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  Міністерство енергетики і Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) досі не погодили остаточного варіанта підвищення тарифу на електроенергію. Проте таке рішення неминуче: без цього неможливо буде підготуватися до опалювального сезону.

  8342______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це заступник міністра енергетики Фарід Сафаров заявив в ефірі телемарафону. За його словами, лише для підготовки до опалювального сезону потрібно 3,4 млрд доларів (на купівлю матеріалів, обладнання, проведення ремонтних робіт).

  "Починаючи з жовтня та наступні шість місяців українська енергетика зазнала значних пошкоджень", – пояснює Сафаров. Міжнародної допомоги недостатньо для того, щоб підготуватися до опалювального сезону.

  Українська енергетика тимчасово втратила 44% атомної генерації, 78% – потужності ТЕС, 75% – вітрової генерації та близько 20% – сонячної генерації. "Будь-які зміни тарифів – вимушені рішення. Кабмін та НКРЕКУ працює над цим питанням, щоб зрозуміти, як підвищити тариф. Але все одно потрібно це зробити, інакше енергетики не зможуть добре підготуватися до опалювального сезону", – пояснив заступник міністра.

  Раніше глава НКРЕКУ Костянтин Ущаповський заявив, що розглядається можливість збільшення тарифів на електроенергію до 2,4-2,8 грн за кВт*годину. Але при цьому збережуть пільгову ціну 1,44 грн за кВт*годину за споживання до 250 кВт*годину на місяць.

  Так, один із базових варіантів, за його словами, – встановлення тарифів на рівні від 2 грн 40-80 копійок за кіловат-годину за збереження тарифу 1,44 грн/кВт-година, що діє для місячного споживання до 250 кВт-год.

  "Це така ситуація. У ній головне забезпечити дієву програму захисту незахищених верств населення", – сказав Ущаповський, додавши, що не йдеться про підвищення тарифів для населення до ринкового рівня, який зараз становить приблизно 6,2 грн/кВт-год.

  За чинними нормами дія тарифів для населення на рівні 1,44 грн/кВт-год та 1,68 грн/кВт-год (у разі споживання від 250 кВт-год на місяць) закінчується з 1 травня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми