Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Українцям загрожує новий удар по гаманцю

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни, суспільство

    Експерти обіцяють зростання цін на газ, проїзд, відпочинок і борщнабір.

    17_85_main_new_17168903.jpg (61.55 Kb)

    Українцям загрожує новий удар по гаманцю. У найближчі півтора місяці і на початку осені очікується подорожчання товарів, послуг, деяких продуктів і окремих видів палива. Експерти пов'язують це з поганим урожаєм, нестійкою погодою, підвищенням зарплат і невизначно з імпортом енергоресурсів. Що чекає народ найближчим часом.

    БЕНЗИН І ГАЗ. На паливному фронті України поки відносно спокійно, впевнені експерти паливного ринку. Причина в тому, що два традиційних фактори – ціна нафти і курс гривні – сприятливі: нафта і долар не дорожчають. Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн говорить, що тенденція до зниження ціни на бензин марки А-95 триватиме протягом другої половини літа. Вартість впаде мінімум на гривню, тобто нижче 24 грн/л.

    "Ми бачимо, що вже відбулося зниження цін, і думаю, що воно буде продовжуватися", – сказав експерт. З ним згоден і директор спецпроектів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев, який говорить, що бензин і дизель навряд чи подорожчають, а подешевшати можуть, так як їх запасів достатньо. А ось вартість скрапленого автомобільного газу буде коливатися до кінця літа вгору-вниз в межах 10%, або 1-1,1 грн за літр, прогнозує Рябцев. За його словами, через зростання споживання газу після 2010 року свого газу Україні вже не вистачає, і багато що залежить від імпорту: "Ситуація з поставками газу знову невизначена – неможливо сказати, якими будуть обсяги контрактів з білоруськими і російськими трейдерами і чим їх замінити , якщо поставки скоротяться".

    ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ. Президент Украналітцентра Олександр Охріменко чекає протягом липня-серпня подальшого "повзучого" зростання вартості промтоварів і послуг. "Уже подорожчав транспорт (наприклад, метро в Києві – на 25%, наземний транспорт на 33%, або на 1 грн). Це може послужити сигналом для регіонів, де вартість проїзду набагато нижче. Приблизно на 10% подорожчав і літній відпочинок. В липні позначиться почалося здешевлення овочів, молока, тому інфляція може арифметично виявитися нульовою, а в серпні можлива навіть дефляція. Але через тривале зростання зарплат (після підвищення мінзарплати до 3200 грн) ціни на послуги і промтовари вже підвищуються. Перш за все це видно по цінами на будматеріали, які через традиційний літній сезон дорожчають на очах. До вересня можливе зростання цін на промтовари і послуги на 8-10%".

    ПРОДУКТИ. За продуктам думки експертів розділилися. Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко не очікує дешевих овочів і фруктів: "У кращому випадку ціни на них залишаться на нинішньому рівні, так як дуже поганий урожай". За його прогнозами, вартість борщнабора може скласти в середньому 18 грн/кг замість 9 грн/кг. А аналітик Української аграрної конфедерації Дмитро Дейна все ж обіцяє, що ціни на овочі впадуть до кінця літа на 20-30%. Причина – через морозну весни урожай запізнився.

    За його попередніми прогнозами, картоплю продаватимуть по 4-6 грн/кг (зараз близько 10 грн), капусту та моркву – по 6-8 грн/кг (11-16 грн), буряк – 5-7 грн/кг (7-8 грн), цибулю – по 5-8 грн/кг (10-12 грн).

    МЕНШЕ ГОТІВКИ – НИЖЧІ ЦІНИ. Тим часом в Україні стало менше готівки – за даними Нацбанку, на 1 липня в країні грошова маса кешем становить 331 млрд грн. Це на 10 млрд менше, ніж півроку тому. Як підрахували в НБУ, зараз на одного жителя країни припадає по 66 банкнот і 291 монету різних номіналів. Рік тому було по 65 банкнот і по 278 монет на кожного, що пояснюється меншим обсягом готівки – тоді в обороті перебувало 307,4 млрд грн.

    За словами президента Украналітцентра Олександра Охріменка, причина зменшення обсягу готівки – зростання розрахунків платіжними картками, а саме кількість готівки в країні впливає на ціни лише опосередковано.

    "Чим більше готівки, тим менша їх швидкість обороту в схемі "гроші – товар – гроші", тим вища вартість товарів і послуг, – роз'яснив нам Охріменко. – Але у нас фактично сума готівки зменшилася на величину зростання безготівки в роздробі. Безготівковий розрахунок вигідніший для бізнесу – не треба інкасувати готівку. Теоретично це повинно в майбутньому знизити ціни, тому що та ж торгівля отримує невеликий додатковий прибуток за рахунок скорочення витрат".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми