Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Тарифи можна зменшити вдвічі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

    Електричний бойлер вигідно використовувати тільки до березня, а утеплення стін допоможе не всім.

    2977_384662245.jpg (65.17 Kb)

    В Україні за рік подорожчало все: електроенергія, газ, опалення, гаряча і холодна вода. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко заявляє: українці порівняно з європейцями споживають в 5 разів більше енергоресурсів. Для того, щоб почати економити, чиновник радить утеплювати своє житло і починати економити.

    Як довго окупатимуться енергозберігаючі лампочки

    Інвестиції: 686 гривень

    Як довго окупатимуться: 9 місяців

    Експерти в сфері енергоефективності радять: найшвидший спосіб економії на електроенергії – встановити енергозберігаючі лампи.
    Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того, щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.
    Наприклад, якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за "світло" набереться 65,2 кВт. Водночас енергозберігаючі лампи витратять за цих же умов 19 кВт. На даний момент кожен кіловат коштує 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт), а з березня тариф зросте до 1,68 гривні.

    Так, за "світло" до березня зі звичайними лампами доведеться платити 84,1 гривні, а з енергозберігаючими лампами – всього 23,8 гривні. Після березня з "новими" лампами – 32 гривні, а з "звичайними" – 109,5 гривні.

    Помінявши все лампи, щомісяця можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупитися за 9 місяців.

    Експерт у сфері енергоефективності, менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк зазначає: до заміни ламп треба ставитися розумно – купувати енергозберігаючу лампу до приміщень, в яких родина рідко вмикає світло, не варто.

    Нагадаємо, минулого року НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості. Тариф піднімають в п'ять етапів (постанова №220). Приміром, на інфографіку можна побачити, як змінювалися тарифи на електроенергію при споживанні від 100 до 600 кВт*год.

    До квітня минулого року родина, яка споживає 150 кВт*год електроенергії на місяць, купувала 100 кВт*год за ціною за кіловат 45,6 копійок, ще 50 кВт за ціною 78,9 копійки за кіловат. У вересні минулого року тариф затвердили на рівні 78,9 копійок за місячного споживання понад 100 кВт і 45,6 копійок при споживанні до 100 кВт, в березні – до 99 і 57 копійок, а в вересні – 129 і 71,4 копійок відповідно.

    Наприклад, якщо минулої зими для такої родини "світло" коштувало 85 гривень, цього року доведеться платити 135,9 гривень. Незважаючи на підвищення тарифів, електроенергія в Україні залишається найдешевшою в Європі.
    Також експерти радять:

    Холодильник поставити за 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того, щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його до прохолодного і темного місця – подалі від плити і вікна.

    Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення – не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.
    При завантаженні баку пральної машини лише наполовину 50% її потужності марнується. Прання при температурі 30° С замість звичних 40° С дозволяє заощадити 40% енергії.

    Чи допоможе електричний бойлер економити на гарячій воді?

    Інвестиції: 5 тисяч гривень

    Як довго окупатимуться: скоро

    Інвестиції: 1376 гривень
    За скільки окупиться: три роки

    Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за "світло" за спеціальним тарифом – на 50% дешевше. Наприклад, якщо при використанні до 100 кВт*год кожен кіловат зараз обходиться в 71,4 копійок, вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за цей же обсяг електроенергії доведеться заплатити всього 35 копійок. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт*год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами вночі – прати, прибирати тощо – багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками "Київенерго", за три роки.

    Чи вигідно утеплювати квартиру і як економити до 50%

    Менеджер компанії ДТЕК Сергій Свистюк, який проводить тренінги з енергозбереження для ОСББ, пояснює: найдорожче для українців обходиться опалення. Утепливши будинок і встановивши тепловий пункт, можна економити на "комуналці" понад 50%.
    "Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об'єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміни вікон, модернізації", – говорить експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Ганна Шумейко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми