У 2025 році врожай зерна в Україні буде на 10% більшим, ніж у 2024-му, що утримає зростання цін на хліб у межах 1,5-2% на місяць. Водночас, соняшникова олія подешевшає – економіст гарантує, що її ціна буде нижчою, ніж торік.
Про це розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі ЗМІ. За його словами, ніяких цінових шоків не передбачається, більше того, деякі ключові продукти навіть можуть подешевшати.
За словами Пендзина, цьогорічний урожай зернових обіцяє бути на 10% кращим, ніж у 2024 році. Це дозволяє прогнозувати стабільність цін на хліб, який є базовим продуктом у раціоні більшості українців. "Отже, ціни на хліб в Україні восени-взимку будуть більш-менш прогнозованими. І жодних несподіванок по хлібу в нас не буде", – підкреслив економіст.
Він також пояснив, що підвищення цін на хліб у середньому не перевищує 1,5-2% щомісяця, навіть у складні роки. Наприклад, у 2024-му, попри неврожай, загальне подорожчання склало 22%, тоді як преміальна випічка – тістечка та торти зросли в ціні значно більше.
Ще одна хороша новина – очікуване зниження вартості соняшникової олії до кінця 2025 року. Пендзин запевняє, що різкого подорожчання олії, як у 2024 році, вже не буде, адже умови для аграріїв значно кращі. "Поки що розпал сезону, і поки що все дешевшає. Але даю гарантію, що ціни на олію будуть нижчими, ніж у 2024 році", – заявив експерт.
Він наголосив, що на ціни впливає не лише обсяг врожаю, а й рівень переробки, світові ринки та внутрішній попит. Саме тому не варто робити поспішних висновків, але загальний тренд оптимістичний.
Економіст наголошує, що в 2025 році очікується більш спокійна цінова динаміка, ніж у попередньому. Звісно, ситуація залежатиме від погодних умов, ринкової кон’юнктури та геополітичного фону, але базові продукти, як-от хліб та олія, залишаться в межах доступності для більшості українців.