Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як подорожчала їжа в Україні за час війни

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    За останні три роки ціни на продукти та послуги в Україні зросли на 44,2%, що значно вплинуло на купівельну спроможність громадян. Найбільше подорожчали продукти харчування, транспорт і послуги, і цей тренд, за прогнозами, зберігатиметься через високу вартість енергоносіїв та зростаючі витрати бізнесу.

    2377_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це розповіли експерти Олег Пендзин та Дмитро Боярчук в коментарі ЗМІ. Серед продуктів харчування найбільше подорожчали яйця, фрукти та молочні продукти.

    Наприклад, десяток яєць нині коштує близько 80 гривень, упаковка кисломолочного сиру – 85 гривень, а масло – 100-120 гривень за пачку. Згідно з даними Державної служби статистики, ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 50,8%, тоді як фрукти подорожчали на рекордні 109,8%.

    Економіст Олег Пендзин вказує, що цьогорічна ситуація з неврожаєм стала головним чинником подорожчання. "Ми зібрали на 30% менше картоплі, зменшили врожай зернових на 10 мільйонів тонн. Це безпосередньо вплинуло на ціни, адже 70% вартості яйця – це комбікорм, основним компонентом якого є кукурудза", – пояснює експерт.

    Енергетична криза, спричинена пошкодженням інфраструктури, також суттєво вплинула на вартість товарів і послуг. За словами Дмитра Боярчука, використання генераторів для забезпечення електропостачання обходиться бізнесу у десятки разів дорожче, ніж звичайна електроенергія. "Ці витрати підприємці змушені закладати у вартість продукції, що автоматично підвищує ціни для споживачів", – додає він.

    Загальний індекс інфляції за останній рік становив 10%. Найбільше зросли ціни на транспорт (57,1%), зв’язок (20,8%) та освіту (38,4%). Економіст Дмитро Боярчук вважає, що основною причиною збереження високої інфляції є тривалий військовий конфлікт, який руйнує економіку та створює додаткові витрати.

    Економічна ситуація в Україні, на думку експертів, залежатиме від двох ключових факторів: міжнародної фінансової допомоги та безпекової ситуації. Дмитро Боярчук зазначає, що поточні вливання від партнерів вистачить лише на 2025 рік, але довгострокові перспективи залишаються невизначеними. "Без стабільного фінансування і завершення війни складно очікувати на відновлення економіки", – наголошує він.

    Олег Пендзин, навпаки, акцентує на тому, що Україна наразі зберігає баланс між фінансуванням оборони та соціальними виплатами. Це, за його словами, свідчить про відносну стійкість економіки навіть в умовах війни.

    Експерти підкреслюють, що необхідно було ще у 2022 році почати впроваджувати податкові пільги та реформи, які б підтримали бізнес. Це могло б уповільнити зростання цін та зменшити тиск на громадян. "Демонстрація здатності змінюватися могла б покращити позиції України перед західними партнерами, але цього не відбулося", – зазначає Боярчук.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми