Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

У Німеччині суттєво поменшало українських біженців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Німеччина, біженці

  Попри те що у 2023 році кількість зареєстрованих шукачів захисту в Німеччині збільшилася, українців серед них поменшало. Протягом року українців, які шукають захист у Німеччині, поменшало на 3%.

  1530_shablon-kopyya_20240326_082947_0000.jpg (55.06 Kb)

  Згідно з даними Німецької федеральної служби статистики (Destatis), станом на кінець 2023 року в Центральному реєстрі іноземців (AZR) як шукачі захисту були зареєстровані 977 тис. українців. Це найчисленніша національна група серед претендентів на статус захисту.

  Крім українців, цей статус також отримали 712 тис. громадян Сирії (+6%), 323 тис. громадян Афганістану (+13%), 200 тис. громадян Іраку (-5%) та 152 тис. громадян Туреччини (+51%).

  Загалом в AZR зареєструвалися 3,17 млн людей – на 275 тис. більше, ніж у попередньому році. У статистичній службі це пояснюють визнанням такими, що шукають захисту, 188 тис. українців.

  Також зазначається, що серед громадян України значно більше жінок, аніж у інших національних групах (62%), а середній вік українських біженців становить 34 роки.

  Крім того, німецький Інститут дослідження ринку праці та професій (IAB) виявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії кількість громадян України в Німеччині зросла зі 156 тис. до 1,24 млн. Та в ринок праці українці інтегруються не дуже охоче – згідно з прогнозом, рівень зайнятості біженців сягне 45% через п’ять років і 55% через десять років.

  Це пояснюється тим, що, хоча освітній рівень українських біженців у середньому вищий, ніж інших груп, серед них переважають жінки. Крім того, через вищий середній вік вони мають гірше здоров’я (зокрема, через стрес). Інший фактор, що гальмує працевлаштування українців – уповільнення німецької економіки. Якщо вона відновиться через зростання демографії, це може покращити ситуацію.

  Зазначимо, дедалі менше українських біженців, які перебувають за кордоном, планують переїхати назад до України. За останні півтора року їхня частка скоротилася з 50% приблизно до 26%. Щоб повернути людей, вживати заходів потрібно вже зараз, кажуть експерти. І йдеться не лише про ринок праці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми