Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Освіта та наука, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Медицина Автор: RomanK Друкувати

Як живеться українським біженцям у Румунії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Румунія, біженці

  Понад 145 тис. українських біженців отримують тимчасовий захист у Румунії. Після двох років повномасштабного вторгнення багато з них досі мають матеріальні складнощі та проблеми з інтеграцією.

  6939_67744.jpg (.95 Kb)

  Про це повідомляє romania-insider.com.

  Гуманітарна організація Save the Children Romania провела дослідження. Було опитано українських біженців, які перебувають у Румунії, про їхні проблеми та наміри.

  Більшість респондентів зазначили, що не планують залишатися у країні, а ті, хто має такі наміри, як пріоритет вказують освіту своїх дітей та потреби в інтеграції.

  Які найбільші потреби українців у Румунії

  оплата оренди квартири та комунальних послуг — 74%;
  відвідування лікаря та придбання ліків — 54%;
  купівля одягу та взуття — 43%;
  придбання предметів побуту — 39%;
  харчування — 32%.

  За даними опитування, 93% респондентів живуть в орендованих квартирах або будинках, лише 3% проживають у державних центрах розміщення, а 2,4% - у приватних осіб без орендної плати.

  Лише 10% респондентів можуть задовольнити всі свої основні потреби. Більшість батьків відповіли, що не можуть задовольнити всі власні основні потреби, але намагаються забезпечити необхідне для своїх дітей, заощаджуючи гроші.

  Що із працевлаштуванням

  62% респондентів не працевлаштовані;
  17% мають контракти в Румунії;
  11% працюють віддалено в компанії за межами країни;
  7% працюють без трудового контракту.

  Головна причина безробіття для більшості громадян — відсутність навичок спілкування румунською мовою (65%) і потреба піклуватися про члена сім'ї (54%).

  Школи та дитсадки у Румунії відвідують 12% українських дітей, 49,5% навчаються в українській системі дистанційного навчання, 19% навчаються о обох країнах. Водночас 10% навчаються за українським форматом навчання в Румунії, а 8% не відвідують жодну форму навчання. Для дітей, які не навчаються в румунських школах, основною перешкодою є незнання мови (71%).

  Понад половина опитаних (54%) вказують на важкодоступність медичних послуг.

  Нагадаємо, верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді стверджує, що до 80% утікачів від війни в Україні мають намір повернутися додому, коли це буде безпечно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми