Суспільство, Нерухомість та земля, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

На варшавському вокзалі хочуть закрити пункт біженців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пункт допомоги, Варшава

  Норвезька рада у справах біженців 20 лютого 2024 року планує припинити роботу останнього цілодобового пункту біженців із України, який знаходиться на залізничній станції Варшава-Східна.

  7593_153470-1_large.jpg (60.08 Kb)

  Про це повідомляє oko.press.

  Біженці, які їдуть на захід, приїжджають на залізничну станцію автобусами та поїздами. Частина прибуває з окупованих територій через росію, а далі через Литву, Латвію та Білорусь. Із березня 2022 року допомогою пункту скористалися понад 100 тисяч біженців.

  У випадку, якщо центр все ж закриють, тисячі людей, які потребують допомоги залишаться без допомоги, харчування та медичного обслуговування. А це передусім жінки з дітьми, люди похилого віку, люди з інвалідністю, хворі та поранені.

  «Ми не можемо перестати допомагати. Автобуси продовжуватимуть прибувати до Warszawa Wschodnia. Волонтерські групи допомагають на станціях у Німеччині, Норвегії та Фінляндії. А у Варшаві вже немає ні воєводського, ні приймального пункту. Є лише ми», — каже активіст організації «Асиметристи» Каєтан Врублевський.

  Він зауважує, що центр мав бути щонайменше до кінця травня 2024 року. Варшава є найбільшим перевалочним пунктом для біженців із прифронтових районів та окупованих регіонів.

  Неурядові організації допомагають біженцям з переїздом на Захід. Створено цілу мережу волонтерів із різних організацій, які можуть евакуювати цілі родини з передової, наприклад, до Німеччини чи Норвегії.

  Залежно від ситуації на фронті кількість евакуаційних автобусів із біженцями коливається від 7 (наприклад, після підриву росіянами дамби в Новій Качовці) до 3 на тиждень. Кожен з них перевозить в середньому 50 осіб.

  «Усі виходять на станції Wschodnia, виснажені, голодні, травмовані, часто потребуючи негайної медичної допомоги. У більшості немає грошей, особливо у тих, хто з окупації», — зазначає волонтер.

  За його словами, ліквідація центру призведе до того, що новоприбулі не зможуть отримати медичну допомогу, місце для сну та їжу.
  Нагадаємо, у Швеції збільшать підтримку біженців з України. Уряд країни готується дозволити українцям отримувати шведський номер соціального страхування, що дасть доступ до багатьох послуг.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми