Суспільство, Податки та законодавство, Нерухомість та земля, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців мають статус тимчасового захисту в ЄС

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота в ЄС

  За даними Євростату, статус тимчасового захисту в ЄС станом на кінець листопада 2023 року отримали 4,27 млн громадян України.

  7593_153470-1_large.jpg (60.08 Kb)

  Країни Євросоюзу продовжили для українців термін захисту до 2025 року, цей статус надає їм доступ до легального працевлаштування.
  Про це пише Міграційна платформа EWL.

  Експерти проаналізували процедури легалізації і працевлаштування для роботи в Німеччині, Литві, Чехії, Румунії, Польщі та Нідерландах — найбільш популярних напрямках як для сезонних робіт.

  Німеччина

  Українці, які приїжджають до Німеччини, оформлюють дозвіл на тимчасове проживання «Aufenthaltstitel» на підставі § 24 Закону про правовий статус іноземців. Працевлаштуватися в країні можна після отримання цього дозволу.

  «Фактично на даний момент це єдиний спосіб для громадян України працювати у Німеччині без знання мови і досвіду», — коментує директорка департаменту легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко.

  Хоча посольство Німеччини в Україні інформує на своєму сайті про можливість оформити німецькі візи для громадян України у закордонних представництвах Німеччини, які знаходяться в країнах-сусідах України, але практика показує, що це не стосується працівників без кваліфікацій.

  Румунія

  Кожен громадянин України може отримати статус тимчасового захисту в Румунії незалежно від того, чи він перебував на момент початку повномасштабної війни в Україні. На відміну від багатьох країн ЄС Румунія не відмовляє у тимчасовому захисті, якщо людина вже користувалася прихистком в іншій країні ЄС або має візи чи посвідки на проживання в інших європейських країнах.

  Тимчасовий захист дає право українцям працювати без додаткових дозволів, а також право залишитися на один рік в країні з можливістю продовження терміну.

  «Українці також можуть працевлаштуватися в Румунії на основі біометричного паспорта і працювати 3 місяці без оформлення статусу тимчасової охорони. А далі - подати документи на посвідку на проживання на підставі наявності роботи. Такими простими правилами легалізації Румунія прагне конкурувати за українських працівників з іншими європейськими країнами», — розповідає директорка департаменту легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко.

  Польща

  У Польщі ще не ухвалили рішення щодо продовження терміну перебування громадян України після 4 березня 2024 року. Процедура працевлаштування залишається без змін до цієї дати. Громадяни України, які легально в'їхали в Польщу з 24 лютого 2022 року і мають тимчасовий захист, можуть працювати без отримання дозволів на роботу іноземця.

  Наразі в Польщі також можуть легально перебувати і працювати українці, якщо останній день їхнього легального перебування у Польщі припадає на період з 24.02.2024 незалежно від того, чи мають вони PESEL UKR до 04.03.2024.

  Чехія

  Українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії мають вільний доступ до ринку праці. На нього можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та виїхали з України після повномасштабного вторгнення. У якості підтвердження потрібен штамп в паспорті про перетин кордону після 24.02.2022 року. 

  Важливо, щоб не було актуальної візи або посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Також Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні. 

  Можливості працевлаштування по біометричному паспорті в Чехії немає. 

  «Чехія — єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше 2 тижнів перебували в інших країнах ЄС. Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував як турист чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію», — твердить Марія Кузенко.

  Фактично, працювати зараз в Чехії мають можливість українці, які мають тимчасовий захист в цій країні, та ті, хто вперше після повномасштабного вторгнення з України приїхали в ЄС і вперше отримують тимчасовий захист саме Чехії.

  Литва

  Статус тимчасового захисту у Литві можуть отримати громадяни України, які вперше приїхали до Литви у зв’язку з початком воєнних дій на території України (після 24.02.2022 року).

  Важливим нюансом є те, що такий статус може отримати громадянин України, який проживав на момент повномасштабного вторгнення в Україні і не має статусу тимчасового захисту і актуальної посвідки на проживання чи віз в інших країнах ЄС. Але є альтернативний варіант — отримання посвідки на проживання у Литві з гуманітарних причин.

  Її може одержати українець, який не знаходився на початок повномасштабної агресії на батьківщині, але не може повернутися додому. При подачі документів громадянин України має вказати, чому не може повернутися на територію своєї держави. Важливо при цьому не мати дозволів на проживання, віз та статусу тимчасової охорони в інших країнах ЄС.

  Наявність статусу тимчасового захисту або посвідки відкриває для громадян України вільний доступ до литовського ринку праці.

  Нідерланди

  Статус тимчасового захисту в Нідерландах можуть отримати громадяни України, які залишили Україну після 26 листопада 2021 року і не мали на 22 лютого 2022 року відкритих віз та посвідок на проживання. Також ті українці, які виїхали перед 27 листопада 2021 року і весь цей час легально проживали в Нідерландах, що можуть підтвердити документально.

  Після отримання BSN (ідентифікаційний номер, як PESEL у Польщі) та голландського тимчасового захисту (наклейка у паспорт від IND — Служби імміграції і натуралізації Нідерландів) українці мають вільний доступ до ринку праці і можуть працевлаштуватися без додаткових дозволів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми