Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки на сьогодні в Україні працездатних людей з інвалідністю

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: рівень безробіття, особи з інвалідністю

  Залучення на ринок праці щонайменше 1,0 млн працездатних осіб з інвалідністю дозволить прискорити зростання ВВП на 2,5−3,0% на рік.

  00_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це заявив Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України.

  «Станом на сьогодні в Україні живуть 2,7 млн людей з інвалідністю. З них 2,56 млн — люди працездатного віку, але роботу мають лише 430 тисяч людей, тобто рівень непрацевлаштованості у цій групі сягає 85% проти 15% в середньому по країні. Держава має боротись за кожне робоче місце, за кожного працівника. Ми бачимо великий потенціал для країни у залученні щонайменше 1,0 млн працездатних людей з інвалідністю, які можуть бути задіяними у відновленні економіки України», — відзначив Мірошниченко.

  Президент Конфедерації роботодавців додав, що максимальне спрощення процесу отримання роботи особами з інвалідністю дає бізнесу можливості отримати кваліфікованих та мотивованих працівників, які дорожать робочим місцем і прагнуть професійної самореалізації.

  «Бізнес мало знає про можливості залучення людей з інвалідністю. Існують упередження, що ці люди не можуть бути ефективними працівниками. Багато людей з інвалідністю не вірять у свої сили. Держава, бізнес та громадський сектор мають докласти максимум зусиль для руйнування цих міфів», — відзначив він.

  Олена Степаненко, експерт Конфедерації роботодавців України, зазначила, що з числа працездатних осіб з інвалідністю третю групу мають 1,47 млн людей, другу — 890 тисяч людей, першу — 200 тисяч людей.

  «70−80% людей з інвалідністю виконують свої обов‘язки так само, як і їхні колеги без вад», — розповіла Степаненко. Проект реалізовано за сприяння Міжнародної організації праці.

  Конфедерація роботодавців України напрацювала серйозну доказову базу, яка дозволяє аргументовано вести розмову з владою щодо створення умов, в яких підприємствам було б просто наймати людей з інвалідністю, відзначив Штефан Тромель, старший спеціаліст Міжнародної організації праці з питань інвалідності.

  «Розширення можливостей для найму осіб з інвалідністю — це не просто виклик, це не просто відповідальність, це — нагода для зростання та довгострокового успіху у справах відновлення та відбудови», — сказав Штефан Тромель.

  Перший бар‘єр виникає в момент, коли підприємство вирішило найняти фахівця з інвалідністю, але не може знайти людину з потрібними навичками. Тоді має виникати запит до Державної служби зайнятості. Має бути створена система супроводу підприємств, які вперше наймають осіб з інвалідністю.

  Певні напрацювання у цьому напрямку вже зроблено. «Базовий закон про захист осіб з інвалідністю інтегровано в механізм обміну інформації між Пенсійним фондом, центрами зайнятості та Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Це дає можливість залучити більше людей, які можуть бути працевлаштовані. Наступного року можемо отримати значно якіснішу систему адміністрування працевлаштування осіб з інвалідністю», — розповів Віталій Музиченко, генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. За його словами, існуючу сьогодні систему стимулювання працевлаштування осіб з інвалідністю можна назвати як систему «з-під палки».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми