Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії, Інтерв'ю Автор: RomanK Друкувати

З якими проблемами найчастіше стикаються українці в Європі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: працевлаштування, Європа

    Як зазначається в дослідженні Рейтинг, найпоширенішими проблемами працевлаштування українців в Європі є:
    мовний бар'єр (73%),
    некваліфікована робота (29%),
    низькооплачувана робота (19%),
    невизнання українського диплому про освіту (14%).

    Респонденти, які зараз в активному пошуку роботи додають сюди небажання роботодавців брати на роботу українців. Про останній фактор також часто говорять респонденти, які продовжують працювати в Україні. Також ті, хто працює в Україні, більше інших бачать проблемою некваліфіковану роботу, й можливо тому не хочуть змінювати українську роботу на неї.

    Якщо мовний бар'єр відносно частіше називався респондентами у Західній Європі, то низько оплачувана робота, небажання брати на роботу українців — в Східній.

    Про те, що робота знаходиться далеко від дому, частіше говорили респонденти, які перебувають в Північній Європі, про невизнання українських дипломів — у Південній.

    Матеріальне становище
    У майже 40% опитаних українців покращилось матеріальне становище за останній рік,
    у чверті - не змінилось,
    у третини — погіршилось.

    Серед українців, які виїхали до вторгнення, таких майже половина.

    Чим довше українці перебувають у Європі, тим кращу вони мають динаміку зміни матеріального стану за останній рік.

    Існує пряма залежність: серед тих, хто має роботу в країні перебування, більшість своє матеріальне становище покращили, тоді як у непрацюючих або тих, хто продовжує працювати в Україні - все навпаки.

    Важливо, що більшість студентів теж покращили свій матеріальний стан. Тоді як погіршення відбулося у людей середнього та старшого віку, частіше у жінок.

    Найбільше українців, які покращили свій матеріальний стан за останній рік, перебувають у Північній та Західній Європі.

    Знання мови

    Лише 13% опитаних українців в Європі володіють мовою країни перебування на високому рівні, ще 20% - на середньому, який дозволяє підтримати бесіду або читати короткі тексти. 29% - мають базовий рівень, який дозволяє спілкуватися на побутовому рівні і передбачає знання простих фраз. Решта — початковий рівень або взагалі не володіють.

    Найкращий рівень володіння мовою в українців, які перебувають у Південній та Східній Європі, найгірший — у Північній.

    Чим довше українці перебувають у Європі, тим вищий рівень володіння місцевою мовою вони демонструють. Адже серед українців, які тут більше ніж кілька років, 58% мають високий або середній рівень, тоді як серед тих, хто тут кілька місяців — лише 7%.

    Найгірше ці навички даються старшим людям. Молодь демонструє значно більший прогрес.

    Майже 40% українців відвідують курси вивчення мови країни перебування, ще 20% планують це зробити. Найчастіше мовні курси відвідують українці, які перебувають у Західній (61%) та Північній (55%) Європі, найрідше — у Східній (24%). Найчастіше вивчають мову студенти, або ті, хто перебуває в пошуку роботи. Мовні курси частіше відвідують люди середнього і передпенсійного віку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми