Суспільство, Інтерв'ю Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців відчувають себе європейцями

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: опитування

  У 2023 році половина українців (51%) відчувають себе європейцями. Протилежної думки дотримуються 43% респондентів.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

  За даними опитування, найбільш помітні зміни відбулися після 2021 року, коли відчували себе європейцями 41% опитаних, не відчували — 49%.

  Порівняно з 2021 роком у західному регіоні частка тих, хто відчуває себе європейцем, зросла з 56,5% до 68%, у центральному — з 43,5% до 49%, у східному — з 32% до 42%, і статистично значуще не змінилася у південному регіоні (відповідно 24% і 29%).

  Причини «неєвропейськості»

  Називаючи причину, що заважає відчувати себе європейцем, найчастіше називають низький рівень добробуту (хоча частка таких порівняно 2006 роком зменшилася з 76% до 56%).

  Також менше стало тих, хто як причину назвав низький рівень культури, освіти (зменшення з 35% до 21%).
  Ще 45% назвали соціально-культурні умови життя (у 2006 році - 41%).

  Більше стало тих, хто вказує на мовні бар'єри (їх частка зросла з 24% до 39%) та на відчуття себе представником іншої культури (зростання з 11% до 23%), на релігійну належність (з 3% до 8%). Ще 32% вказали на «неєвропейську» свідомість (у 2006 році приблизно стільки ж — 29%).

  Опитування проводилося Центром Разумкова з 23 до 31 травня 2023 року по всій Україні окрім окупованих росією територій серед 2020 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Нагадаємо, одним з прямих наслідків російського вторгнення стало рекордне зростання євроатлантичних настроїв українців, де фіксуються рекордні показники за всю історію країни. У лютому 2023 року 87% підтримували вступ України в Європейський Союз, 86% - в НАТО.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми