Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Демографічна трагедія України: катастрофічне падіння народжуванності

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: демографічна ситуація

  В Україні за перші пів року 2023-го народилося 96,7 тис. дітей, ідеться у даних Мін'юсту. Для порівняння, до повномасштабної війни, у перше півріччя 2021 року, в Україні народилося 135 тис. дітей. Падіння склало 28%.

  7439_71210.jpg (.71 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Якщо торік у перше півріччя народжувалися діти, зачаті ще до великої війни, та показники вдавалося утримати, нині рівень народжуваності впав і війна повноцінно позначилась на демографії.

  Показники народжуваності в Україні знижуються вже не перший рік. Наприклад, 2012-го (за весь рік) в Україні народилося 520,7 тис. дітей. А торік – лише 209,4 тис. Падіння склало майже в 2,5 раза. Щорічно кількість новонароджених зменшувалась приблизно на 7%, починаючи з 2013-го. 2015-го, після початку війни, народжуваність скоротилася на 12% за рік. 10 жінок (разом із чоловіками це 20 осіб) для заміщення поколінь мають народити 22-23 дитини. Тоді покоління батьків повністю замістить покоління дітей з урахуванням ймовірності передчасної смерті.

  2021-го в Україні 10 жінок народжували всього 11 дітей (удвічі менше "норми"). 2023-го у 10 жінок у середньому буде всього 7 дітей. "Це вже демографічна катастрофа", – заявила головна демографиня країни Елла Лібанова під час публічної дискусії.

  Водночас кількість укладених шлюбів 2022-го злетіла. Якщо за перше півріччя 2021-го свої стосунки легалізували 85,9 тис. пар, то за аналогічний період 2022-го – 103,9 тис. Війна підштовхнула до шлюбу, але змусила відкласти рішення про народження дитини. 2023-го, як показало перше півріччя, кількість шлюбів усе ще вища, ніж до повномасштабної війни. За перші шість місяців з'явилося 86 тис. офіційно зареєстрованих сімей. Водночас війна скоротила кількість розлучень. У першому півріччі 2021-го розірвали свої стосунки 13,1 тис. пар, за аналогічний період 2022-го – лише 7,6 тис., а 2023-го – 10,1 тис. пар.

  Україна або створить умови для повернення біженців, або буде змушена створювати умови для напливу трудових мігрантів з інших країн. І від ситуації з демографією та головного ресурсу – людей – залежатиме успіх у відновленні економіки та інфраструктури країни.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми