Суспільство, Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес знизив свої настрої до негативного рівня

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бізнес, ціни, прогноз економіки

    На настрої вплинули зріст цін на електрику, пальне, зупинення "зернового коридору" й дефіцит кадрів.

    9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Після кількох місяців оптимістичних оцінок, у липні український бізнес знизив свої настрої до негативного рівня і через потрясіння у ключових сферах прогнозує зростання цін на свою продукцію.

    Як повідомляють в Національному Банку України, у липні індекс очікувань ділової активності (ІОДА) "знизився нижче нейтрального рівня" - до 48.8 порівняно з 50.8 у червні.

    Несприятливо на прогнози опитуваних вплинули перегляд ціноутворення для підприємств на ринку електроенергії, повернення до довоєнного оподаткування цін на пальне, зупинення "зернового коридору", посилення обстрілів інфраструктурних об’єктів й значний дефіцит кваліфікованих кадрів.

    Через це більшість підприємств у різних галузях прогнозують здорожчання власної продукції. Деякі з них поки не планують збільшувати загальну кількість працівників.

    Індекс очікувань ділової активності
    Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) є економічним показником, який використовується для вимірювання настроїв і очікувань підприємств та економічних агентів щодо перспектив розвитку економіки в майбутньому.

    ІОДА спроектовано таким чином, щоб відображати погляди бізнес-спільноти на господарську ситуацію в країні або регіоні на певний період (часто на місяць або кілька місяців наперед). Він зазвичай базується на опитуваннях підприємств щодо їхніх планів щодо збуту, виробництва, інвестицій, зайнятості й цінової політики. Збір і аналіз таких даних дозволяє встановити загальний настрій в бізнес-середовищі та оцінити потенційні тенденції у розвитку економіки.

    Якщо індекс перебуває на рівні 50, це вказує на нейтральну ситуацію. Однак, якщо значення індексу перевищує 50, це вказує на позитивні очікування.

    У січні 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення РФ, індекс очікувань ділової активності становив 40,5 порівняно з 48,6 у грудні 2021 року, що стало найменшим значенням за останні 12 місяців.

    Станом на 1 лютого 2023 року бізнес заявляв, що готується до зростання цін і скорочень. Більшість підприємств заявили про те, що очікують подальшого зростання цін і тарифів на свою продукцію та послуги через подорожчання закупівельних цін і цін підрядників.

    Станом на 1 травня 2023 року бізнес покращив оцінку результатів своєї діяльності вперше з жовтня 2021 року. Найоптимістичніші оцінки перспектив діяльності вдруге поспіль надали підприємства торгівлі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми