Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Путін прирік окупований Крим на бідність

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Путін, Крим

    Анексуючи український Крим, Російська Федерація наобіцяла жителям півострова "золоті гори". Під впливом російської пропаганди, кримчани повірили у краще життя: соціальну та економічну стабільність, високі зарплати й пенсії, низькі ціни на продукти та комунальні платежі, відсутність бюрократії і розвиток інфраструктури.

    27_383563024.jpg (39 Kb)

    Ціни вищі, зарплати нижчі
    Росія витрачає на анексований Крим приблизно 2 млрд доларів у рік, проте величезні дотації не рятують ― жителі півострова живуть чим далі, тим гірше. Навіть "прикрашена" статистика окупантів каже про глибоку кризу.

    Кримчани так і не побачили "великих" російських зарплат. Незаконна влада стверджує, що вчителі на півострові отримують понад $420, а насправді ― не більше $300 з усіма надбавками.

    Для порівняння, середня зарплата в РФ ― $531, середня зарплата у Криму ― $387. У Росії вчитель отримує $495, а на окупованому півострові ― $300. У середньому лікар у Криму отримує на $60 менше, ніж у Росії ― $330.

    Кримчани обурюються рівнем зарплат. Кримський блогер Леонід Кузьмін розповів, що ціни на продукти виросли у 2,5 раза, але це ніяк не компенсується ростом рівня зарплати.

    "Якщо порівнювати із нинішніми українськими цінами, то незважаючи на те, що десь ціни і збігаються, в основному в Криму все дорожче. Скажімо, якщо в Україні персики влітку були по 30 грн за кілограм, то в Криму — 120-150 рублів (50-60 грн)", ― розповів він

    А ось рівень зарплати бажає кращого: "Скажімо, середня зарплата в сфері освіти ― від 15 до 18 тис. рублів, (6-7 тис. грн), а в медицині — десь 20 тисяч (7,7 тис. грн). І це у лікаря, який має категорію і досвід роботи", — каже Кузьмін.

    За його словами, "обіцянки 2014 року стосовно великих зарплат так обіцянками і залишилися — вони не виконані".

    Та незважаючи на повний провал економічної і соціальної політики, російська пропаганда все ж працює. Кримчани звинувачують у негараздах місцеву владу, і вважають, що президент РФ Володимир Путін просто не в курсі їхніх проблем. Хоча всі вже давно розуміють, що будь-які процеси в Росії контролює лише одна людина.

    "Багато людей розчаровані тим, що їх обдурили: немає високих зарплат, немає високих пенсій, зате є дуже високі ціни. Але чомусь вони продовжують розмірковувати приблизно так: "Місцева влада погана, а ось Путін хороший. Якщо він дізнається про наші проблеми, то все виправить", ― зазначив екс-в'язень Кремля, який три роки прожив в окупації, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

    Туристичний бізнес на межі вимирання
    У свою чергу, введені санкції ЄС та США проти Росії також вдарили і по кримському туризму.

    Ще в 2013 році півострів приймав приблизно 6 млн відпочивальників, зараз ― у 4 рази менше. Це вплинуло і на доходи місцевих жителів. Дрібний туристичний бізнес практично вмер. На плаву залишилися лише великі санаторії та готелі, "врятовані" і "націоналізовані" окупаційною владою.

    Не допоміг розвитку туризму і "легендарний" Кримській міст. Із його відкриттям кримчани сподівалися на збільшення потоку туристів, однак реалії виявилися зовсім інакшими.

    "Люди позитивно реагували на його відкриття, бо вірили: цей міст покращить зв'язок із материком ― продукти подешевшають, туристи поїдуть. Сподівалися, що Крим оживе. При тому, що він жив, а з 2014 року почав чахнути", ― розповіла кримчанка Ілона Карачан.

    "Але натовпу туристів немає. Скажімо, Сімеїз (курортне місто, ― Ред.): набережна працює ― але людей немає, не відкрито жодного кафе, автостанція порожня ― ні людей, ні авто, жодного рейсового автобуса", ― говорить вона.

    Через відсутність туристів власники готелів та ресторанів почали масово виїжджати з курортних містечок. Бізнес намагаються перепродати, або здати в оренду, сказала кримчанка.

    Виробництво стрімко падає
    Через санкції та економічну нестабільність у Росії, більшість галузей Криму в 2018 році продемонстрували або стагнацію, або падіння. Наприклад, виробництво автотранспортних засобів впало на 71%, обладнання ― на 52%, меблів ― на 36%, металургійних виробів ― на 28%.

    Третина всіх кримських підприємств збиткова, але в окремих регіонах півострова склалася катастрофічна ситуація. Наприклад, зі збитками працювали 60% організацій Судака і Нижньогірського району, 67% підприємств Ленінського району і 75% Роздольненського району. А в Армянську рівень збитковості досяг 100%.

    Найбільші економічні провали демонструє сфера зовнішньої торгівлі ― зовнішній товарообіг Криму порівняно з 2013 роком скоротився у 21 раз. Водночас експорт впав майже в 31 раз, а імпорт ― в 16,4 раза.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми