Суспільство, Фото Автор: RomanK Друкувати

ТОП-5 найбільш радіоактивних міст у світі (фото)

 • Джерело: businessua.com.

  Хоча в 2011 році землетрус і занепокоєння навколо аварії на атомній станції Фукусіма знову відродили розмови про загрозу радіації, багато людей все ще не розуміють, що радіоактивне забруднення загрожує всьому світу.

  3399_322.jpg (42.43 Kb)


  Хоча в 2011 році землетрус і занепокоєння навколо аварії на атомній станції Фукусіма знову відродили розмови про загрозу радіації, багато людей все ще не розуміють, що радіоактивне забруднення загрожує всьому світу.

  Радіонукліди перебувають у першій шістці речовин токсичної небезпеки, як було зазначено в доповіді 2010 Blacksmith Institute (Інституту Блексміта).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські продукти почали ліквідовувати в анексованому Криму

  Багатьох може здивувати розташування найбільш радіоактивних місць у світі, а також кількість людей, які живуть в постійному страху того, які наслідки може мати вплив радіації на них та їхніх дітей.

  1. Ханфорді, штат Вашингтон.

  9562_i.jpg (71.94 Kb)

  Завод Ханфорді, що в штаті Вашингтон, був невід'ємною частиною проекту зі створення американської атомної бомби. Тут знаходилося виробництво плутонію для першої атомної бомби та бомби "Товстун", яка впала на Нагасакі. По мірі розгортання Холодної війни, місцеве виробництво збільшувалося, як і постачання плутонію для виготовлення більшості видів ядерної зброї Америки. Хоча виробництво зупинено, але тут все ще міститься дві третини обсягу радіоактивних відходів країни - близько 53 мільйонів галонів рідких відходів, 25 мільйонів кубічних футів твердих відходів і 200 квадратних кілометрів забруднених підземних вод, що робить це місце однієї з найбільш забруднених територій в США. Так що екологічний збиток країні може завдати не тільки ракетний удар противника.

  2. Середземне море

  0016_i_1.jpg (69.77 Kb)

  Протягом багатьох років існує думка, що синдикат італійської мафії "Ндрангета" використовує моря в якості зручного місця призначення, куди виводяться небезпечні відходи - в тому числі радіоактивні відходи. І це її члени стягують плату за обслуговування і кладуть в кишеню прибуток. Італійська неурядова організація Legambiente підозрює, що близько 40 суден, завантажених токсичними і радіоактивними відходами, зникли у водах Середземного моря з 1994 року. Якщо це правда, то вимальовується тривожна картина невідомого кількості ядерних відходів в Середземному морі, чия справжня небезпека стане зрозумілою, коли сотні барелів будуть розкритими.

  3. Берег Сомалі

  1744_i_2.jpg (45.68 Kb)

  Згадана вище італійська мафія не зупиняється тільки на своєму регіоні, коли мова йде про зловісний бізнесі захоронення відходів. Вважається, що сомалійські води і грунт, які не захищає уряд, були використані в цілях затоплення чи захоронення ядерних відходів і токсичних металів - у тому числі 600 барелів токсичних і ядерних відходів, а також радіоактивних відходів лікарень. У відділі Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища вважають, що іржавіють барелі з відходами, які викинуло на сомалійську берегову лінію під час цунамі 2004 року, було скинуто ще в 1990-х роках

  4. Промисловий комплекс "Маяк", Росія

  7558_i_3.jpg (82.58 Kb)

  На промисловому комплексі "Маяк" на північно-сході Росії існував ядерний завод, на якому у 1957 році сталася одна з найгірших у світі ядерних аварій. До 100 тонн радіоактивних відходів вивільнилися в результаті вибуху, забруднивши значну область навколо. Вибух трималося в таємниці до 1980-х років. Починаючи з 1950-х років, відходи із заводу скидалися в околицях і в озеро Карачай. Це призвело до забруднення води, якою користувалося місцеве населення. Експерти вважають, що Карачай може вважатися самим радіоактивним місцем у світі, де понад 400000 чоловік піддалися впливу радіації від заводу у результаті різних серйозних інцидентів - в тому числі пожеж та смертельних пилових бур. Природна краса озера Карачай збиває з пантелику, так як ніхто не припускає, що кількість радіоактивних відходів в його водах досить, щоб чоловік отримав смертельну дозу протягом години.

  5. Селлафілд, Англія

  4673_i_4.jpg (58.73 Kb)

  Розташований на західному узбережжі Англії, завод Селлафілд спочатку був об'єктом з виробництва плутонію для ядерних бомб, але потім став виконувати і комерційні замовлення. З початку його експлуатації, на заводі відбулося сотні аварій, і близько двох третин будівель тепер самі класифікується як ядерні відходи. Завод випускає близько 8 мільйонів літрів забруднених відходів в море щодня, що робить Ірландське море самим радіоактивним морем у світі. Англія славиться своїми зеленими полями і мальовничими пейзажами, але знаходиться в самому серці цієї промислово розвиненої країни, ядерний об'єкт вивергає небезпечні відходи у світовий океан.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми