Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: Ната Друкувати

Більшість українців не доживатиме до пенсії

 • .  → Ключові теги: Пенсія, суспільство

  Підвищення пенсійного віку – головна умова проведення дійсно ефективної пенсійної реформи в Україні, - заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.


  tret-pensionery.jpg"Всілякі скарги на необхідність підвищення пенсійного віку цілком можна пояснити з точки зору нашої ментальності та демографії. Проте країна зараз стоїть перед вибором – або ми продовжуємо реформу і робимо це активно, або люди, яким зараз 35-45 років, з часом одержать таку пенсію, яка їм взагалі не дозволить покривати навіть мінімальні потреби у момент досягнення пенсійного віку", - сказав О.Устенко.

  Він пояснив свою позицію тим, що кількість пенсіонерів на одного працівника в нашій країні неухильно зростає, зростає дефіцит Пенсійного фонду. "У зв'язку з цим я не уявляю, що можна одержати без збільшення пенсійного віку", - відзначив експерт. При цьому він звернув увагу на те, що чекати скоро результату від вже зроблених кроків не варто.

  "Пенсійні реформи дають ефект у довгостроковій перспективі. За рік-два чекати результатів просто неправильно", - впевнений О.Устенко.

  Нагадаємо, пенсійна реформа в Україні стартувала в жовтні 2011 року. Передбачалося, що в результаті її введення вже до кінця 2012 року Україна зможе вийти на бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду. Проте в травні 2012 року при перегляді бюджету ПФУ на другу половину 2012 року Кабмін збільшив дефіцит бюджету фонду з 9,705 млрд грн до 15,324 млрд грн, збільшивши доходи ПФУ з 212,199 млрд грн до 215,64 млрд грн, витрати - з 219,704 млрд грн до 228,764 млрд грн.

  В результаті, за підсумками 2012 року дефіцит Пенсійного фонду перевищив 27 млрд грн, а запланований дефіцит ПФУ в 2013 році становить 21,8 млрд грн З 1 січня 2013 року розмір мінімальної пенсії в Україні становить 894 грн, до 1 грудня 2013 року розмір мінімальної пенсії зросте до 949 грн. Міністерство соціальної політики України в січні ініціювало створення робочої групи, яка займеться переглядом і вдосконаленням підходів у роботі Пенсійного фонду України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми