Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Вихід на пенсію в Україні: чому вигідно відкласти цей момент

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вихід на пенсію

    Маючи певний обсяг страхового стажу, українці мають змогу вийти на пенсію і отримувати виплати, розмір яких залежить від їхніх страхових відрахувань. Але якщо відкласти цей момент, пенсія може помітно зрости.

    9745_98798.jpg (69.04 Kb)

    Про це повідомили у Пенсійному фонді України (ПФУ). Експерти організації нагадали, що право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку — 60, 63 або 65 років. У 2024 році право на пенсію за віком мають особи, яким виповнилося:

    60 років – за наявності не менше 31 року страхового стажу;
    63 роки – за наявності не менше 21 року страхового стажу;
    65 років – за наявності від 15 до 21 року страхового стажу.
    Але кожен українець може відкласти вихід на пенсію – у майбутньому це дасть змогу отримувати більші виплати. Згідно із законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" українцям, що виявили бажання працювати після досягнення пенсійного віку та отримувати виплати пізніше, пенсія за віком призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії.

    Таким чином, при призначенні пенсії з відстрочкою основний розмір пенсії збільшується:

    на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
    на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

    Але треба враховувати, що для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється. Щоб відкласти призначення пенсії, потрібно звернутися до органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою до досягнення пенсійного віку.

    Крім того, вважатиметься, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше, якщо вона продовжить працювати і не звертатиметься із заявою про призначення пенсії. Також потрібно, що її паперова трудова книжка не була оцифрована.

    Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше трьох місяців з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, – пенсія призначається з дня звернення.

    Крім того, пенсія не буде підвищена для осіб, яким раніше призначили пенсію іншого виду, за іншими законами України або в іншій державі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми