Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кого не можна звільняти за прогул під час воєнного стану

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: звільнення працівника

  Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку або оформити дистанційну роботу.

  0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

  Про це повідомляє Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. "Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно ухвалити рішення про переведення працівника на дистанційну роботу", – йдеться у повідомленні.

  У разі відсутності такої можливості працівнику може бути надано відпустку, включно з неоплачуваною, якщо зі збереженням заробітної плати неможлива. У випадку, коли роботодавець не здійснює діяльність через воєнний конфлікт, всім працівникам, незалежно від їх місцезнаходження, надається статус простою.

  Якщо не було оголошено простою, а місцеперебування працівника невідоме і він не виконує свої трудові обов'язки, доцільно вважати його відсутність такою, що не має ясних причин. Однак ця відсутність не може стати підставою для звільнення працівника за прогул.

  У Держпраці стверджують, що працівники, які відсутні на роботі через воєнні дії та пов'язані обставини, не можуть бути звільнені за прогул. Вони аргументують це тим, що у таких ситуаціях найважливіше зберегти життя та здоров'я працівників і їхніх сімей.

  Проте приклади з судової практики показують, що іноді суди не враховують ці обставини: у справі № 334/1649/22, що розглядалась Ленінським районним судом м. Запоріжжя, працівник вимушено був відсутнім через активні бойові дії поряд зі своєю робочою локацією, проте суд відхилив його позов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми