Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український ринок праці ожив

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці

  Від початку повномасштабного вторгнення за кількістю вакансій ринок праці відновився на 93%.

  1697_1464708.jpg (68.72 Kb)

  Про це свідчать результати дослідження Work.ua.

  Категорії з найбільшим і найменшим приростом вакансій

  Автори дослідження зазначають, що з-поміж 28 категорій на сайті у 9 роботодавці пропонують більше вакансій, ніж було у січні 2022 року.

  Натомість у 19 категоріях у січні 2024 року пропозицій роботи було менше, ніж у січні 2022 року. Найповільніше відновлюється категорія «IT, комп’ютери, інтернет». Водночас у галузі «Неприбуткові, благодійні та громадські організації» вакансій стало більше у 10 разів.

  Кількість вакансій для ветеранів збільшилася у 3 рази. Водночас такі пропозиції роботи поки що складають 7% від ринку праці.

  Також від січня 2022 року вдвічі збільшилася кількість вакансій для пенсіонерів (близько 4% від ринку праці). Для людей з інвалідністю кількість пропозицій роботи зросла на 22%, для студентів — лише на 1%.

  Віддалена робота

  Після початку повномасштабного вторгнення кількість вакансій із пропозицією дистанційної роботи скоротилася у 4 рази, тоді як на ринку праці загалом — аж у 10. Проте у січні 2024 року пропозицій віддаленої роботи було вже на 3% більше, ніж у січні 2022 року.

  На динаміку дистанційної роботи могли вплинути блекаути: у період з листопада 2022 до січня 2023 року спостерігалося просідання вакансій. Але в цілому така ситуація є звичайною наприкінці року.

  Нагадаємо, сьогодні в Україні спостерігається «кадровий голод» у деяких сферах. Дефіцит є серед таких професій, як швачки, електромонтери, слюсарі-сантехніки, токарі. Критично не вистачає фахівців під заявлену потребу: швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми