Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У яких країнах ЄС найщасливіші працівники

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: країни ЄС, рейтинг

  В Україні офісні працівники активно повертаються до роботи, пристосовуючись до умов війни. З початку повномасштабної російської агресії втричі зріс рівень працевлаштованості.

  3136_769.jpg (50.02 Kb)

  Про це свідчать результати дослідження суспільно-політичних настроїв українців, проведеного Gradus Research наприкінці 2023 року.

  Компанія провела крос-культурне дослідження серед офісних працівників в Україні, а також у семи інших європейських країнах із найбільшим оціночним показником ВВП: Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Нідерландах та Польщі, і прослідкували ключові тенденції та відмінності.

  У яких країнах найщасливіші працівники

  Найвищі показники задоволеності життям показують громадяни тих держав, у яких є все, що вони цінують у житті — здоров’я, безпека, кар'єрні можливості тощо.

  Таким чином, найвищий показник серед опитаних країн у Нідерландів — 7,5 пунктів з 10 можливих. Далі з індексом щастя в 7,4 бали з 10 — Великобританія. Німеччина і Франція, у свою чергу, зазначають про однаковий рівень — 7,3, а Польща та Італія оцінюють його на 6.9 та 6.8 пунктів, відповідно.

  Українські громадяни змушені працювати в складних умовах. Безперечно, російська агресія накладає на них нові складнощі. Таким чином, індекс щастя українців перебуває на позначці 5.6 пунктів.

  Найбільше офісних працівників в Україні (71%) робить щасливими власне здоров’я і здоров’я близьких.

  Безпеки та мирне життя також в топі серед українських респондентів (67%). У нашій країні частка тих, хто обрав цей фактор, значно вища, ніж в інших європейських країнах, особливо в порівнянні з Італією (28%) та Нідерландами (27%), де різниця становить майже два з половиною рази. Найближче до України важливість фактору безпеки декларують поляки (48%). Це, звісно, пов’язано з культурною подібністю та географічною близькістю до України.

  50% опитаних офісних працівників з України зазначили, що фінансова забезпеченість є для них найвагомішою. Тож це є третьою за значимістю умовою для щасливого життя. Для Італії (53%) та Німеччини (50%), що цікаво, цей фактор займає перше місце, хоча є майже ідентичним відповідному відсотку в нашій країні.

  19% українських респондентів зазначили справедливість у суспільстві. Серед опитаних держав за цим показником Україну випереджає лише Німеччина (25%).

  Цікавим є те, що серед усіх опитаних країн саме для українських жінок наявність власної родини є одним із факторів щастя.

  «Цілком прогнозовано, що війна відбилася на загальному рівні щастя українців. Але тут важливо дивитися на зміну пріоритетності факторів, що впливають на задоволеність життям: питання здоров’я і безпеки стали особливо важливими для нас, і з продовженням бойових дій вони набуватимуть ще більшого значення. Фінансовий фактор також у топі. І це важливий сигнал у контексті міграційної політики: вже зараз ми бачимо, що повертатиме українців додому після завершення війни», — зазначає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми