Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Звільнення з роботи в Україні: що пропонують у новому проекті

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: звільнення працівника

  Зараз у законі чітко прописано причини для звільнення співробітника. Якщо роботодавець звільнив без законної причини, можна звернутись до суду, поновитись на роботі, ще й добитись виплати зарплати за час вимушеного прогулу.

  0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. Серед причин звільнення: мобілізація, поява у нетверезому стані, цькування на робочому місці, прогули тощо. У новому проєкті пропонують надати можливість роботодавцю звільняти робітника фактично без причини. Тобто звільняти співробітника можна буде "з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру". Співробітника тільки треба буде повідомити про звільнення за 2 місяці, або виплатити йому компенсацію у подвійному розмірі заробітку за кожен день зменшення строку попередження. Тобто можна одразу виплатити 4 середні зарплати і звільнити за один день.

  Якщо ж робітника звільняють у зв'язку з бойовими діями (наприклад, ракета поцілила у приміщення, знищила обладнання тощо), то попередити про звільнення треба за місяць.

  "Роботодавець має право без згоди працівника замінити строки попередження, передбачені частиною другою цієї статті, грошовою компенсацією у розмірі, визначеному трудовим договором, але не меншою від потрійного середньоденного заробітку за кожен робочий день зменшення строку такого попередження", – йдеться у документі.

  Водночас у новому документі також передбачили перелік випадків, коли заборонено звільняти співробітника. Зокрема, не можна звільняти задля помсти, через дискримінацію за будь-якою ознакою, членство у профспілках, через скаргу співробітника чи його намір стати представником колективу.

  Крім того, заборонено з ініціативи роботодавця звільняти співробітника, якщо він чи вона має дитину у віці до 1,5 року. Також не можна звільняти вагітну чи жінку в декреті.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми