Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні змінився розмір мінімального страхового внеску

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: страховий стаж, пенсія

    З січня змінився розмір мінімального страхового внеску, необхідного для зарахування до страхового стажу одного повного місяця.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    З 1 січня 2024 року в Україні зріс до 7100 грн розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно, розмір мінімального страхового внеску (а це фактично ціна місяця стажу), що визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати, з 1 січня становить 1562 грн на місяць.
    Тобто для зарахування до страхового стажу одного повного місяця застрахованою особою (або за застраховану особу) має бути сплачено 1562 грн страхового внеску (22% х 7100 грн, де 7100 грн — розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року).

    Наступне підвищення мінімальної зарплати заплановане на 1 квітня 2024 року — 8000 грн. Таким чином добровільний пенсійний внесок зросте до 1760 грн (8000×22%).

    Максимальна база для нарахування єдиного внеску — 106 500 грн з 1 січня та 120 000 грн з 1 квітня 2024 року.

    Хто і на чий рахунок може робити добровільні внески, яка періодичність сплати внесків

    Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі.

    Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.

    Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.
    Важливо знати: щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

    Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

    Громадяни, які бажають у 2024 році продовжувати сплату добровільних внесків до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за спрощеним механізмом, можуть укласти нові Договори про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі) через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми