Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців отримає найбільшу надбавку до пенсії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсія, підвищення

  У той час як в Україні із 1 січня підвищили пенсії, у січні найбільша надбавка до пенсії становила 2680 грн. На таку суму через перерахунок прожиткового мінімуму зросла максимальна пенсія: з 20 930 грн до 23 610 грн.

  3189_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (41.73 Kb)

  Перерахунок пенсій в Україні 2024 року пройде у кілька етапів. Він пов’язаний із підвищенням прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати. Крім того, має відбутися традиційна щорічна індексація пенсій.

  Мінімальна пенсія зросла з 2093 грн до 2361 грн. Натомість збільшилася і максимальна пенсія: з 20 930 грн до 23 610 грн. Також збільшиться доплата за стаж, розмір якого перевищує стандартний. За кожний додатковий рік — 1% прожиткового мінімуму. Тобто виплата зросла із 20,9 до 23,6 грн.

  Разом із підвищенням мінімальної зарплати також зріс і гарантований розмір пенсії для тих, хто виконав певні умови. Це 30 років стажу для жінок, 35 років стажу для чоловіків та вік не менш ніж 65 років. До 1 січня вони мають отримувати не менше 2680 грн, а з 1 січня — 2840 грн.

  З 1 січня вимоги до пенсіонерів посилили. Тепер для пенсії у 60 років потрібно мати 31 рік стажу, а у 63 — щонайменше 21 рік. Для отримання пенсії 65 років, як і раніше, потрібно від 15 років стажу. Посилення вимоги до стажу передбачено ще реформою 2017-го. З того часу щороку на 12 місяців збільшуються вимоги до стажу. У результаті українці незабаром зможуть вчасно вийти на пенсію лише за умови, якщо вони мають щонайменше 35 років стажу.

  До повномасштабної війни, за даними Пенсійного фонду, українці виходили на пенсію із середнім стажем у 32 роки. Тобто цього року для багатьох українців ситуація не зміниться. Їхнього стажу вистачатиме для того, щоб вчасно вийти на пенсію. Проте вже з наступного року в багатьох українців виникнуть серйозні проблеми. Їм доведеться працювати до пенсії довше.

  Поступово в Україні майже половина всіх 60-річних не зможе вийти на пенсію вчасно. Таке рішення у 2017-му було ухвалено для того, щоб відстрочити постанову про загальне підвищення пенсійного віку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми