Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Пенсіонери масово виграють суд і отримують аліментів від своїх дітей

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсіонери, аліменти від дітей

  В Україні пенсіонери, які не мають іншого доходу та не можуть сплатити власні витрати, можуть отримати допомогу від своїх дорослих дітей. Вони мають за законом платити аліменти.

  8768_580efc2f03183fe2206a37831402.jpg (52.67 Kb)


  OBOZ.UA вивчив реєстр судових рішень. Іноді пенсіонери, яким не допомагають діти, змушені через суд вимагати сплату аліментів. Згідно із Сімейним кодексом, батьки мають утримувати своїх неповнолітніх дітей, а дорослі діти у разі потреби зобов'язані фінансово допомагати батькам пенсійного віку.

  Наприклад, Таращанський районний суд на Київщині зобов'язав жінку до кінця життя віддавати батькові чверть усіх своїх доходів. Позов із такою вимогою подав сам батько, який стверджує: він потребує допомоги, а дочка ніяк не допомагає. Йдеться про судову справу №2/379/268/23.

  У вересні 2023 року українець подав до суду проти своєї доньки з вимогою призначити йому аліменти. Позов він пояснив тим, що свою пенсію витрачає на ліки і ледве вистачає на харчування. Живе чоловік сам. А в серпні переніс операцію, на яку витратив 25 тис. грн. "Більшу частину пенсії витрачає на ліки, тому на харчування йому ледве вистачає коштів. У зв'язку з чим просить суд стягнути з дочки на його користь аліменти у розмірі чверті її місячних доходів для підтримки матеріального становища, здоров'я та життя", – йдеться в матеріалах справи.

  Майже в усіх випадках батьки пенсійного віку перемагали та отримували аліменти від своїх дітей. Для цього достатньо довести, що діти не допомагають батькам, а пенсії не вистачає на базові потреби.

  Ще один спосіб "підвищити" свою пенсію – позов до Пенсійного фонду. Київська адвокатка, яка спеціалізується на пенсійному законодавстві, Таміла Шатарська розповідає: з перерахунком пенсій військовим уже є стала практика Верховного Суду, якою керуються суди першої та апеляційної інстанції. Суди здебільшого займають позицію позивачів, повертають доплати, які з якоїсь причини скасовують у ПФУ. Найлегше підвищити свою пенсію військовому: він має право на перерахунок з урахуванням тих зарплат, що зараз отримують військові. А це в рази більше, ніж до повномасштабної війни.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми