Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У 2024-му зросте середня зарплата українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  Розробляючи бюджет на 2024 рік, уряд підрахував, що в середньому українці отримуватимуть 21 809 грн. І якщо дійсно зарплата досягне такого рівня, то навіть з урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%. Це дозволить частково компенсувати подорожчання за останні кілька років.

  9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Зростання середньої зарплати частково пояснюється підвищенням мінімалки. Наприклад, у січні 2024-го її збільшать з 6700 до 7100 грн, а у квітні – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (майже на 20%). До квітня уряд фактично заморозить ситуацію, з поправкою на ріст цін, а вже у квітні очікує, що з'явиться можливість для значного зростання заробітних плат.

  Що буде з вакансіями

  В Україні вже тепер експерти говорять про структурне безробіття. Багато українців переїхали в інші регіони. Як результат, кількість безробітних значна, але частину вакансій заповнити не вдається. Наприклад, вкрай складно знайти співробітників з досвідом роботи від трьох років.

  Проблеми також виникли через мобілізацію. Важко знайти співробітників на робітничі спеціальності, працівників, які виконують фізичну роботу. Війна кардинально вплинула на ситуацію на ринку праці.

  Матимуть попит у 2024 році медичні працівники, фахівці психологічної допомоги. Уже зараз потрібні будівельники, люди, які мають інженерні спеціальності. "Також традиційно матимуть попит фахівці у продажах. При цьому особливо цінуватимуться спеціалісти зі знанням мов (це і англійська, і турецька, і німецька мови)", – пояснюють у GRC.ua.

  Європейська бізнес-асоціація опитала представників бізнесу і оприлюднила результати дослідження. За її оцінками, 65% компаній планують відкривати вакансії у 2024 році. Та вже зараз більша половина відчуває дефіцит кадрів. Найважче буде знайти:

  директорів, керівників;
  спеціалістів вузького профілю;
  працівників зі знанням англійської;
  маркетологів, секретарів, менеджерів із продажу;
  адвокатів, юристів, аудиторів;
  інженерів, хіміків, фармацевтів, агрономів.
  Крім того, роботодавці очікують, що складно буде знайти слюсарів, механіків, робітників у магазини, виробничий персонал. Є ціла низка проблем, через які не вдається наймати навіть тих спеціалістів, яких раніше можна було швидко знайти на ринку. Це не тільки мобілізація. Українці частіше хочуть працювати віддалено. Є великий розрив між очікуваною зарплатою та тією сумою, яку можуть запропонувати роботодавці тощо. Загалом кількість вакансій зростатиме. Водночас компаніям буде важко знайти нових робітників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми