Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи зростуть зарплати нардепів з наступного року

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплати, нардепи

  Наступного року зарплати народних депутатів автоматично зростуть, оскільки виплати прив'язані до прожиткового мінімуму.

  3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)


  Про це сказала голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа, повідомили "ТСН".

  "Я особисто подавала правку про те, щоб заморозити всі виплати народним депутатам на рівні 2023 року. Тому що це справедливо, і, відповідно, не довелося б збільшувати фонд на оплату праці нардепів", - сказала Підласа.

  Але цю ідею не підтримали, заявила.

  Зі слів Підласої, депутати сказали, "що живуть на зарплату і не мають фінансової подушки безпеки".

  Голосування відбулося під час ухвалення бюджету на 2024 рік - постанову підтримали 263 нардепи.

  Документ передбачає бюджетне фінансування для Управління справами Апарату Верховної Ради наступного року на загальну суму - майже три мільярди гривень, що на понад 300 млн грн більше, ніж передбачалось на поточний рік.

  Прожитковий мінімум 2023 року становить 2684 грн. Якщо на прикладі, то відповідно у народного депутата і по сумісництву голови Верховної Ради Руслана Стефанчука зарплата становить щонайменше 32 208 грн, повідомили "ТСН".

  У першого віцеспікера Олександра Корнієнка - 30 866 грн, заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк - близько 29 524 грн, голів комітетів і фракцій зароблять по 28 182 грн, а просто нардепів - по 26 840 грн.

  У середньому виплати на одного депутата за січень склали 48 800 грн, а це 100% надбавка до окладу та варіативні виплати, наприклад, за почесне звання, науковий ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження, пишуть.

  Найбільше надбавки отримали Стефанчук - майже 79 тис. грн і голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко - понад 69 тис. грн.

  Сумарно на всі виплати депутатам у січні цього року пішло майже 19,5 млн грн, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний місяць минулого року, коли на це з бюджету витратили 10,3 млн грн.

  "Особисто у мене з/п близько 40 тис грн на місяць. Є базовий оклад, а все інше типу премії, насправді фактично частина постійної з/п", - сказала народна депутатка Мар'яна Безугла.

  Нардепи не підвищували собі зарплати, і декілька місяців від 24 лютого 2022 року половина коштів фактично була "заморожена", розповіла Безугла.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми