Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На ринку праці Польщі не вистачає робочих рук

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Польща

  Українські біженці у Польщі заповнили прогалини на ринку праці. Польські працедавці намагаються залучити українців підвищенням ставок і покращенням умов проживання.

  7776_71937.jpg (181.83 Kb)

  Які вакансії та зарплати у Польщі пропонують українцям без знання мови — розповіли у міжнародній агенції Gremi Personal.

  За працівників із України конкурують

  Українські біженці продовжують виїжджати із Польщі. За даними Євростату, у вересні з цієї країни виїхали майже 1900 українців, у серпні - 10 530 осіб. Дехто переїжджає в інші країни Європи у пошуках роботи із вищою зарплатою.

  У зв’язку із відтоком людей польські працедавці вимагають від уряду терміново прийняти поправку про продовження легального перебування, пільг та роботи українських біженців у Польщі ще на рік. Через юридичну невизначеність у компаніях склалася напружена ситуація.

  На ринку праці Польщі у багатьох сферах не вистачає робочих рук, тому працедавці намагаються наймати іноземців.

  «Польські роботодавці дуже конкурують між собою за робітників з України. Водночас ми помітили, що українці стають більш вибагливими до пошуку роботи. Це пов’язано із намірами українців щодо тривалішого перебування у Польщі», — розповідає директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

  Українці зараз шукають у Польщі гарні умови праці у середньому на період від 6 до 12 місяців. Хоча до війни багато цікавилися сезонними роботами.

  «Тому роботодавці намагаються піднімати ставки та покращувати умови проживання, якщо це передбачено контрактом», — зазначає вона.

  Зазвичай трудові мігранти дітей із собою у Польщу не беруть, а біженки вже облаштувалися у країні, тому особливі житлові умови у компаніях створюють нечасто.

  Які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

  Робота у Польщі оплачується погодинно, тому працівники самі обирають, скільки працювати.

  «У середньому оплата — від 16 злотих (165 грн) до 30 злотих (275 грн) на годину. На низькокваліфікованій роботі можна заробити від 700 до 1200 доларів на місяць», — каже Анна Джоболда.

  Серед українців найпопулярніші такі вакансії: виробництво м’ясної та рибної продукції, робота в готелях та на кухні.

  Також до переліку вакансій, які найчастіше обирають працівники без досвіду та знання мови, входять такі:

  у пекарнях;
  у закладах харчування;
  на складах;
  на виробництвах заморожування овочів та фруктів;
  на виробництвах компонентів електронної техніки;
  на виготовленні будівельних матеріалів.

  Зокрема, є такі актуальні пропозиції роботи без знання мови: працівник на складі одягу у Жешуві - 900−1350 доларів (19 злотих за годину), працівник на пакуванні м’ясної продукції у Млаві - 900−1500 доларів (19 злотих за годину), швачка у місті Верушув — 900 доларів (16 злотих за годину), робітник на виробництво закусок у місті Слупськ — від 1010 доларів (18,5 злотих за годину).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми