Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Коли в Україні планують запустити накопичувальні пенсії

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: накопичувальна пенсія

  Накопичувальні пенсії планують запустити у 2025 році.

  9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)


  Кабінет міністрів планує запустити накопичувальну пенсійну систему з 2025 року. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коли розповідав, як планується оновити пенсійну систему України.

  "Основна мета – щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% від його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою, яку плануємо запустити у 2025 році, це буде не менше 50% від середньої заробітної плати протягом життя", - сказав він.

  Також він нагадав, що 1 березня 2024 року відбудеться індексація пенсій, особливістю якої стане запровадження бальної системи. Вона має вирівняти диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно.

  За його словами, будуть вираховуватися щомісячні внески працевлаштованих громадян до Пенсійного фонду з огляду на співвідношення їхньої зарплати до середньої зарплати по країні.

  "Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримаєте 10 балів, вище середньої зарплати – наприклад, 12 або більше, якщо менше середньої – наприклад, 8. Потім ці бали будуть щороку перераховуватись уже в пенсію – відповідно до актуальної середньої зарплати буде встановлюватися відповідний розмір пенсії", - сказав він.

  Таким чином, наголосив прем’єр, ця система балів захистить солідарну пенсійну систему від девальвації гривні та інфляції.

  Також Шмигаль зазначив, що у 2024 році бюджет Пенсійного фонду складе 896 млрд грн, що на 125 мільярдів перевищує показник 2023 рокі. Ці кошти підуть на виплати пенсій, субсидій та на соціальне страхування.

  Накопичувальна пенсія в Україні
  Як повідомляв УНІАН, у квітні цього року народні депутати зареєстрували законопроект №9212 "Про накопичувальне пенсійне забезпечення". За їхнім задумом, накопичувальна пенсійна реформа має запрацювати з 1 січня 2024 року і дозволить додатково відкладати на старість українцям за рахунок ЄСВ.

  Раніше в січні 2023 року прем’єр Денис Шмигаль назвав запровадження обов’язкового пенсійного накопичення одним із пріоритетів роботи уряду на 2023 рік. Голова уряду також заявляв, що запуск в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми