Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кого торкнеться підвищення зарплати та пенсії у 2024-му

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, мінімалка

  В Україні в проекті бюджету на 2024 Кабмін передбачив підвищення мінімальної пенсії на 268 грн до 2361 грн. У той же час, мінімальну зарплату підвищать у два етапи на 1300 грн до 8000 грн.

  3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Підвищення торкнеться тих українців, які одержують зарплати та пенсії на рівні гарантованого мінімуму.

  мінімальна пенсія 2024-го становитиме 2361 грн (збільшиться на 268 грн, або на 12,8%)
  мінімальна зарплата становитиме 8000 грн (збільшиться на 1300 грн, або на 19,4%, при цьому з січня вона становитиме 7100 грн, а з липня – вже 8000 грн).
  І це погана новина. За 2022, 2023 та 2024-й ціни, з урахуванням закладених прогнозів, зростуть на 52,2% . Тобто лише для того, щоб наступного року підвищення пенсій компенсувало зростання цін, мінімальна виплата має становити 2944 грн. А натомість пенсіонери отримуватимуть лише 2361 грн.

  І тут слід зазначити, що пенсіонери практично всю свою виплату витрачають на продукти. А темпи подорожчання продуктів випереджають середню інфляцію за всіма товарами та послугами. Тобто, щоб пенсіонер міг купити таку ж кількість продуктів у супермаркеті, його пенсія має зрости навіть більше, ніж на показник загального рівня інфляції за три роки.

  Мінімальна зарплата, щоб компенсувати інфляцію, наступного року має становити не 8000 грн, як передбачають у розрахунках, а 9893 грн. У такому разі підвищення мінімалки компенсувало б зростання цін.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми