Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На держслужбовців чекають новації в оплаті праці

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нова система, зарплата, держслужбовці

  У Кабміні працюють над оновленням системи оплати праці осіб, які працюють на державних посадах.

  7725_891f23b-zarplaty-chinovniki-2-690.jpg (28.47 Kb)


  Про це розповів міністр Кабінет міністрів Олег Немчінов в етері телемарафону «Єдині новини».

  Нова система буде зосереджена на класифікації посад. Також розраховують, що вона запрацює уже з 1 січня 2024 року.

  Перш за все Немчінов заявив, що на сьогодні структура оплати праці державних службовців виглядає так: мізерна зарплата та низка надбавок, нарахувань, премій. За його словами, ці виплати уже стали частиною заробітної платні.

  Ця практика особливо актуальна для посад на початкових рівнях, категорії «B», а також у місцевих адміністраціях, територіальних органах виконавчої влади тощо.

  Олег Немчінов вважає, що більшість посад залишається вакантними цілеспрямовано, адже керівники прагнуть мати можливість розподілити кошти, які виділили на оплату праці, між співробітниками у вигляді премій чи надбавок.

  Ми хочемо перевернути цю піраміду та поставити її на основу. Тобто, щоб 70% зарплати становив посадовий оклад, а 30% - премія, — заявив урядовець.

  Немчінов додав, що український парламент наприкінці липня підтримав законопроєкт про реформу оплати праці державних службовців. Це було перше читання. Наразі очікують, що до кінця поточного року його вдасться остаточно ухвалити.

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявляв, що завдяки новій системі оплати вдасться пропрацювати проблему зловживань, які можуть виникнути при нарахуваннях додаткових виплат та премій держслужбовцям.

  Тоді як очільниця Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина повідомила, що за результатами їхнього дослідження 80% державних службовців задоволені своєю роботою, але 93% скаржаться на розмір зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми