Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чому українці залишають Польщу і їдуть до Німеччини: причини

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Польща, Німеччина, біженці

  У травні 2023 року кількість біженців, які подалися на тимчасовий захист у Польщі становила більше 900 тис. людей. У Німеччині таких українців було 1,1 млн.

  2568_67744.jpg (.95 Kb)


  Про це повідомляють експерти Центру економічної стратегії.

  Чому українці обирають Німеччину?

  Якщо у Польщі більшість біженців оплачують житло самостійно, то у Німеччині 76% українців живуть безкоштовно або отримують повну компенсацію квартплати.

  Кращою є і якість житла: біженці проживають в окремих дво- та трикімнатних квартирах. Розмір наданого державою житла залежить від розміру сім'ї.

  Також у Німеччині вищі соціальні виплати. 73% опитаних вказали, що їм вистачає допомоги для базових потреб, ще 17% - коштів достатньо, щоб ні в чому собі не відмовляти. Тим часом у Польщі 62% українців допомоги недостатньо навіть для базових потреб.
  Крім цього, соціальні виплати в Польщі надаються здебільшого на дітей. Тоді як у Німеччині є і допомога на дітей, і для дорослих біженців.

  Водночас, Німеччина частіше за інші країни вимагає вивчення мови в обмін на грошову допомогу. Відтак, частка людей, які відвідують курси німецької, становить 58%.

  Нагадаємо, українцям, які отримали тимчасовий захист у Німеччині, нерідко доводиться самостійно шукати собі житло в оренду. При цьому рекомендується укладати договір, щоб уникнути спірних моментів із власником. Що треба враховувати про договір оренди житла в Німеччині - розповідаємо тут.

  У Європі через потік українських біженців стрімко підскочив попит на орендоване житло, пропозиція якого залишається обмеженою. Це призводить до зростання цін та погіршення ситуації на ринку нерухомості, а також дефіциту житла в європейських містах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми