Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У пенсійній системі країни відбудеться комплексна реформа - Шмигаль

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Шмигаль

  В Україні навесні 2024 року все ж таки відбудеться масова індексація пенсій . Відповідно до закону, під час війни її могли і не проводити, але до проекту бюджету-2024 заклали відповідні витрати.

  4453_2879799.jpg (64.59 Kb)


  Крім того, у пенсійній системі країни відбудеться комплексна реформа . Про такі плани повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль .

  " Будуть проіндексовані всі пенсії . Крім того, ми впровадимо коефіцієнти та бали , які дозволять людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію та однакову індексацію. Це дозволить у 2024 році підвищити середню пенсію до 6 тисяч грн" , – анонсував Шмигаль.

  Наразі люди, які вийшли на пенсію пізніше, отримують вищі виплати, ніж ті, хто давно перебуває на заслуженому відпочинку. Це пов'язано з тим, що у формулу розрахунку суми пенсії закладено показники середньої зарплати, яка значно відрізняється у різні періоди.

  Раніше президент Володимир Зеленський уже анонсував весняну індексацію пенсій . Проте аналогічна позиція Кабміну тоді не була озвучена і залишався шанс, що уряд скористається правом не підвищувати пенсії під час воєнного стану.

  Нагадаємо, В Україні є три варіанти виходу на пенсію: у 60, 63 та 65 років. Вік виходу пенсію залежить від стажу. При цьому вимоги до стажу посилюватимуться до 2028 року. Наприклад, для виходу на пенсію в 60 років :

  2023-го потрібно від 30 років стажу;
  2024-го – буде вже від 31 року;
  2025-го – від 32 років;
  2026-го – від 33 років;
  2027-го – від 34 років;
  2028-го – від 35 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми