Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Біженців з України масово переїзджають з Польщі до Німеччини

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: біженці, Польща, Німеччина

  Українські біженці залишають Польщу та переїжджають до Німеччини. До кінця червня 2023 року у Німеччині було зареєстровано приблизно 1,1 мільйона громадян України, тоді як у Польщі їх було близько 975 тисяч. Це означає, що з серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилась понад 350 тисяч. осіб, а Німеччині – зросла більш ніж 410 тис.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Як йдеться у даних Міграційної платформи EWL, причина такої тенденції: наявність друзів та знайомих, вищі заробітки та соціальні виплати у Німеччині. Платформа разом із Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету провела дослідження "З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців".

  Дослідження показує, що на рішення біженців переїхати з Польщі до Німеччини найбільше вплинув соціальний чинник – наявність друзів знайомих у Німеччині (43%). На думку його авторів, це збігається із попередньою тенденцією економічної міграції громадян України, де рекомендації друзів були головним фактором вибору країни проживання з економічною метою. Важливу роль відіграли і матеріальні питання, а саме привабливіші соціальні виплати в Німеччині (42%), можливість накопичення великих заощаджень (38%) та пропозиції роботи з вищою зарплатою (27%).

  Перебування біженців у Польщі тривало в середньому 4 місяці. Більше половини біженців з України (52%) вирішили переїхати з Польща до Німеччини протягом перших трьох місяців перебування у Польщі. Майже кожен третій респондент (32%) провів у Польщі від 4 до 6 місяців. У свою чергу, середня тривалість перебування опитаних біженців у Польщі становить 4 місяці.

  Дослідження показало, що найбільша міграція українських біженців із Польщі до Німеччини відбулася у третьому кварталі 2022 року – це стосувалося 41% респондентів. Найімовірніше, це було наслідком поширення інформації про те, що з 1 червня 2022 року біженці з України можуть отримати ту ж допомогу, яку отримують громадяни Німеччини (допомога з безробіття чи соціального забезпечення).

  "Після 24 лютого 2022 року Німеччина відповіла на наплив біженців з України запровадженням ліберальних правил доступу до ринку праці, швидких і часто обов'язкових мовних та професійних курсів для цих громадян України. У той же час країна використовує високий рівень професійної кваліфікації українських громадян. Ці дії у поєднанні з гострою нестачею робочої сили на німецькому ринку вказують на ймовірність подальшого посилення цього міграційного тренду», – коментує результати дослідження Анджей Коркус, голова правління Міграційної платформи EWL.

  Лише 13% респондентів думають про повернення з Німеччини до Польщі, а утричі більше (38%) не планують повертатися. Проте цікавим з погляду майбутнього польського ринку праці є той факт, що майже половина (49%) біженців, які виїхали з Польщі до Німеччини, все ще вказують на нерішучість у контексті можливого повернення до Польщі.

  Було опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку повної війни, а потім поїхали до Німеччини.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми