Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи проведуть індексацію пенсії 2024-го в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, підвищення

  В Україні у проекті бюджету на 2024-й передбачать підвищення мінімальної пенсії. Також підвищать гарантований розмір виплати для тих, хто виконав вимоги щодо стажу та досяг 65-річчя.

  7341_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (31.73 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Мінімальна пенсія збільшиться:

  2024-го з 2093 до 2361 грн;
  2025-го – до 2573 грн;
  2026-го – до 2774 грн.
  Разом із зростанням мінімальної пенсії через підвищення прожиткового мінімуму також збільшиться гарантована виплата для тих українських пенсіонерів, які виконали вимоги щодо стажу та досягли 65-річчя. За законом вони мають отримувати не менше:

  2680 грн – 2023-го;
  2840 грн – з січня до липня 2024-го;
  3200 грн – з липня 2024-го до січня 2025-го;
  3348 грн – 2025-го;
  3582 грн – 2026-го.
  Чи індексація пенсій буде?

  В Україні 2024-го Мінсоц планує "зберегти розмір пенсії" (мабуть, йдеться про те, що розмір виплат не знизять). При цьому впевненості, що передбачену законом індексацію пенсії 2024-го проведуть, немає. Справа в тому, що під час воєнного стану уряду надали право індексацію не проводити.

  Про це міністр соцполітики Оксана Жолнович розповіла в інтерв'ю "Укрінформу" . "Розміри призначених виплат точно будуть збережені, їх ніхто не зменшуватиме. Намагатимемося збільшити допомогу по бідності, але відсоток цього збільшення, звичайно, залежить від переговорів з нашими міжнародними партнерами", – заявила міністр.

  При цьому гарантій, що 2024-го відбудеться індексація пенсій, немає. "Ця вимога, визначена законом, хоча на час військового стану її дозволено не проводити. Цього року ми її зробили. Наступного року спробуємо також, але складно сказати, що чекатиме нас на початку весни після ще однієї складної зими. Тому поки що плануємо , а життя покаже", – додала міністр.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми