Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які основні види пенсійних виплат існує в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: види пенсій

  Українці мають змогу отримувати пенсію після закінчення кар'єри, як допомогу для життєзабезпечення та через погіршений стан здоров’я. У ПФУ уточнюють, що особа може розраховувати лише на один вид виплат, вони не сумуються і не надаються паралельно.

  08_98798.jpg (69.04 Kb)


  В Україні існує 4 основні види пенсійних виплат:

  За вислугою років

  Така виплата надається особам, які займалися небезпечною для здоров’я діяльністю. Перелік цих спеціальностей визначено законодавством. Якщо ваша професія знаходиться у списку робіт, що призводять до значного погіршення здоров’я та втрати працездатності, ви можете вийти на пенсію раніше.

  За віком

  Ця пенсія призначається після того, як людина набула потрібну кількість стажу. Зазвичай, громадяни України починають іти на заслужений відпочинок з 60 років.

  Розмір пенсій за віком в Україні зараз:

  0,6% осіб отримують 1 227,80 гривень;
  29, 5% - від 2 001 до 3 000 гривень;
  21,3% - від 3 001 до 4 000 гривень;
  15% - від 4 001 до 5 000 гривень;
  23,2% - від 5 001 до 10 000 гривень;
  10,4% - понад 10 000 гривень.

  На суму виплат напряму впливає розмір зарплати, яку ви офіційно отримували.

  По інвалідності

  Такого роду виплата надається, якщо органи медико-соціальної експертизи констатували у особи інвалідність. На розмір цієї пенсії впливають група, вік постраждалого, стаж та кількість років до набуття ним 60 років.

  Зауважте! У деяких випадках комісія призначає повторний огляд особи через деякий час. Якщо громадянин не з’являється на експертизу, йому автоматично скасовують виплати.

  Розмір виплат складає:

  100% від пенсії за віком, отримують громадяни, яким призначена І група;
  90% - ІІ група;
  50% - ІІІ група.

  Пенсія за віком розраховується на момент набуття людиною інвалідності.

  За втратою годувальника

  Ця виплата надається непрацездатним членам сім'ї, що перебували на утриманні померлого. Дітям така пенсія нараховується автоматично, особи дорослого віку мають довести свою неспроможність до самозабезпечення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми